Відкрити меню

Квоти імміграції висококваліфікованих спеціалістів


Квоти імміграції висококваліфікованих спеціалістів

15 січня цього року в Україні було затверджено Перелік спеціальностей та вимог до кваліфікації спеціалістів і робітників, потреба в яких може бути задоволена за рахунок імміграції у 2024 році. Це рішення є важливим кроком для залучення висококваліфікованих фахівців з різних сфер економіки, проте воно також породжує питання квот імміграції та конфлікту податкової резидентності.

Актуальність змін: погляд на нововведення

У розгляді нового переліку виділяються кілька ключових пунктів. Однією з головних ініціатив є включення нових спеціальностей з інженерії, медицини, та інших галузей, крім ІТ-сфери, що стало важливим кроком для розширення спектру можливостей для імміграції. Однак відсутність чітко визначеної кількості осіб на конкретну спеціальність може породжувати невизначеності у процесі.

Нові спеціальності та пріоритети

Міністерство економіки заявило про потребу в таких спеціалістах, як:

 • Головний геодезист
  Інженер-проектувальник
  Фармацевт
  Фармацевт клінічний
  Сестра медична (брат медичний)
  Зварник
  Оператор дистанційно керованих апаратів

Особливий акцент робиться на медичних працівників через велику хвилю еміграції, спричинену повномасштабним вторгненням. Також важливим є включення інженерів-проектувальників та операторів дистанційно керованих апаратів для підтримки обороноздатності країни в умовах російської агресії.

Позитивною особливістю є відмова від встановлення граничної кількості осіб на конкретну спеціальність, що вказує на більш гнучкий підхід та уможливлює вільний приплив кваліфікованих працівників.

Процес узгодження квот: роль різних органів

Узгодження квот на імміграцію – це колаборативний процес, в якому різні відомства мають свою роль. Міністерства та інші визначені органи розробляють пропозиції для Державної міграційної служби, яка, у свою чергу, подає розроблений проект акту щодо квот імміграції до Кабінету міністрів України.

На даний момент, відсутнє узгоджене рішення щодо кількості людей, яких Україна готова прийняти. Очікується, що до наказу можуть бути внесені зміни, які визначатимуть граничну кількість іммігрантів для кожної професії з переліку.

Зміни в вимогах до досвіду роботи

Цього року вимоги до досвіду роботи зазнали змін. Для професій, де додатковою вимогою є вища освіта, необхідний підтверджений досвід роботи за фахом протягом не менше ніж 3 років у будь-який період за останні 7 років. Для інших професій, де Міністерство економіки не визначає критерії освіти, і для працівників медичної сфери, підтверджений досвід роботи за фахом – не менше ніж 1 рік у будь-який період за останні 3 роки.

Таким чином, зміни вимог сприяють різним професіям та роблять імміграційний процес більш доступним для ширшого кола висококваліфікованих фахівців.

Порядок імміграції: від заяви до прийняття

Перед зверненням із заявою про надання дозволу на імміграцію важливо отримати підтвердження Міністерства економіки щодо відповідності критеріям висококваліфікованого спеціаліста. Пакет документів для імміграції включає заяву, фотокартки, паспорт, документ про місце проживання, відомості про сім’ю, медичні довідки, оригінали та копії документів, які підтверджують відповідність кваліфікації, погодження Міністерства економіки, довідка про відсутність судимості, та квитанція про сплату державного збору.

Хоча процес імміграції може зайняти певний час, правильне виконання всіх вимог законодавства робить його досяжним для багатьох висококваліфікованих фахівців.

Україна, розширюючи перелік спеціальностей для імміграції, створює нові можливості для економічного зростання та розвитку. Однак важливо постійно адаптувати політику імміграції до змін у суспільстві та глобальному ринку праці. Надалі важливо слідкувати за оновленнями в законодавстві та вносити корективи для покращення ефективності імміграційного процесу в Україні.

98 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку