Відкрити меню

Боргова розписка – зразки розписок про отримання грошей на українській мові

У разі грошових відносин за участю юридичних форм організацій завжди має місце документальне підтвердження – боргова розписка. А ось при здійсненні фінансових операцій між фізичними особами це трапляється рідше. Причина такого явища криється в природі передачі грошей з рук у руки – найчастіше вони характерні для друзів, знайомих, а також родичів.

Зразок розписки про отримання грошей

Зрозуміло, що позичаючи кошти абсолютно чужим людям, однією довірою не обійдешся, але і у випадку зі знайомими краще убезпечити себе і надавати гроші тільки під письмове підтвердження про гарантії повернення всієї суми в зазначений термін. Для цього складається розписка. Як її правильно написати, щоб надати юридичну силу, і на що звернути увагу? В цьому ми зараз і розберемося.

Як правильно скласти боргову розписку і на що звернути особливу увагу?

Такий документ не має реквізитної частини, яка притаманна заявам та іншим офіційним документам. Іншими словами, текст починається з назви документа “Розписка” і далі з першого рядка йде його основна частина. Вся інформація складається з 3-х блоків. Перший з них – особисті дані вступаючих у відносини сторін, дата виникнення заборгованості, сума; другий – дата повернення коштів, відповідальність; третій – особисті підписи суб’єктів, дата складання розписки. Розглянемо особливості написання кожного з цих блоків.

У першому абзаці необхідно вказати особисті дані як позичальника, так і суб’єкта, що передає йому гроші. Мова йде не тільки про повне прізвище, ім’я та по батькові, але і всі паспортні дані. Спочатку така інформація вказується щодо особи, яка отримує гроші, потім – що позичає. Також потрібно вказати розмір суми коштів.

У другому абзаці потрібно звернути увагу на дату повернення грошей і розмір кінцевої суми. Найчастіше сума збігається з початковою, але при наявності винагороди за користування грошима може бути збільшена. Також необхідно вказати відповідальність позичальника в разі невиконання прийнятих умов. Так, наприклад, за прострочення погашення боргу застосовується штраф у розмірі 1% від суми за кожен день прострочення.

Після вказівки цих деталей необхідно правильно закінчити складання розписки. Для цього потрібно написати власноруч прізвища, імена та по батькові обох сторін без скорочення і поставити підписи. А нижче достатньо вказати поточну дату складання документа (найчастіше вона збігається з датою виникнення заборгованості).

Такий папірець має юридичну силу і може бути використаний суб’єктом, що позичив гроші, як незаперечний доказ його правоти в ході судових розглядів, якщо вони будуть мати місце. Складається розписка в одному екземплярі і залишається у того, хто позичає кошти. Після повернення суми вона передається позичальникові або знищується в його присутності.

Будьте уважні при написанні розписки. Внесіть до неї якомога більше даних. Бажано, щоб при передачі коштів були свідки, а їх особисті дані були внесені в текст розписки разом з їхніми підписами.

Зразок написання боргової розписки

РОЗПИСКА

05.06.2018  м. Київ

Я, Горошко Олексій Григорович, 14 лютого 1979 року народження, паспорт серії СС №121212 виданий Боярським МВ УМВС України в Київській області 16.03.1995 р., зареєстрований та проживаю за адресою: м. Боярка, вул. Хліборобів, буд. 13, кв. 14, 5 червня 2018 року одержав в борг від Кошового Івана Олеговича, 7 вересня 1990 року народження, паспорт серії ГГ №334455 виданий Чернігівським РВ ГУМВС України в Чернігівській області 06.10.2005 р., зареєстрований та проживаю за адресою: с. Вишневе, вул. Мартівська, буд. 59, грошові кошти в сумі 15000 грн 00 коп. (п’ятнадцять тисяч гривень нуль копійок) для купівлі земельної ділянки в селі Вишневе. Зобов’язуюся повернути отримані гроші в повному обсязі своєчасно до 5 жовтня 2018 року. У разі недотримання цього зобов’язуюсь виплатити пеню в розмірі одного відсотка від запозиченої суми за кожен тиждень прострочення виплати.

05 червня 2018 року                           Підпис                                        Горошко О.Г.

Боргова розписка написана в присутності свідків:

1. Вітренко Олени Миколаївни, 11 липня 1984 року народження, паспорт серії УУ № 344567 виданий Тернопільським РВ УМВС України в Тернопільській області 23 грудня 1999 року, яка зареєстрована та мешкає за адресою: м. Київ, вул. Кутова, буд. 119, кв. 64, яка підтверджує факт передачі грошових коштів.

Вітренко О.М.                         Підпис

2. Янченко Валентини Віталіївни, 4 серпня 2000 року народження, паспорт серії ПП № 090906 виданий Вишнівським МВ УМВС України в Київській області 14 серпня 2016 року, яка зареєстрована та мешкає за адресою: с. Вишневе, вул. Мартівська, буд. 60, яка підтверджує факт передачі грошових коштів.

Янченко В.В.                         Підпис

 

Зразок розписки про отримання грошей за квартиру (будинок)

РОЗПИСКА

Я, Степенко Олена Іванівна, 14 квітня 1981 року народження, паспорт серії АА № 000000, виданий Бердянським МВ УМВС України в Запорізькій області 01.01.1999 року, зареєстрована та проживаю за адресою: м. Бердянськ, вул. Перших Космонавтів, буд. 1, кв. 1, отримала від Котенко Наталії Валеріївни, 13 липня 1982 року народження, паспорт серії АА № 000000, виданий Бердянським МВ УМВС України в Запорізької області 02.02.2000 року, зареєстрована та проживаю за адресою: м. Бердянськ, вул. Українських Космонавтів, буд. 2, кв. 2, грошові кошти у сумі 100000 грн. (сто тисяч гривень) за договором від 01 грудня 2018 р., за продану мною однокімнатну квартиру за адресою: м. Бердянськ, вул. Котова, буд. 12, кв. 13.

Оплата проведена в повному розмірі. Претензій до Котенко Наталії Валеріївни не маю.

01 грудня 2018 року

Підпис          Степенко Олена Іванівна

 

Зразок розписки про отримання коштів за автомобіль

РОЗПИСКА

Я, Головешко Олена Петрівна, 21 березня 1989 року народження, паспорт серії КК № 111111, виданий Уманським МВ УМВС України в Черкаській області 03.03.1993 року,  отримала від Філімонова Олега Петровича, 30 травня 1990 року народження, паспорт серії КК № 111112, виданий Уманським МВ УМВС України в Черкаській області 04.03.1994 року, грошові кошти в сумі 50000 гривень (п’ятдесят тисяч гривень) за автомобіль марки Daewoo Lanos, ідентифікаційний номер авто X0000111100001111 за договором купівлі-продажу автомобіля, укладеним сторонами 10 липня 2018 р.

Оплата проведена в повному розмірі. До Філімонова Олега Петровича претензій не маю.

10 липня 2018 року           Підпис                                Головешко О.П.

 

Отже, боргова розписка – важливий документ, що фігурує в грошових відносинах між фізичними особами. Її можна використовувати як важливий аргумент в ході суперечок, якщо позичальник виявляється недобросовісним. Однак, для додання їй повноцінної юридичної сили необхідно дотримуватися ряду умов при її складанні. Рекомендуємо вам якомога рідше покладатися на словесні обіцянки і завжди фіксувати фінансові відносини борговою розпискою.

© 2023 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку