Відкрити меню

Наближаємо перемогу разом: купуємо військові облігації


Наближаємо перемогу разом: купуємо військові облігації

Теперішні нелегкі часи згуртували українців у бажанні допомогти країні вистояти перед лицем тяжких випробувань. Кожен громадянин прагне внести свій вклад у справу наближення перемоги над ворогом. Для когось це – служба в лавах тероборони та ЗСУ, для інших – неустанна праця в тилу та спрямування коштів на оборону.

Дієвим інструментом підтримання наших захисників, запропонованим державою, є військові облігації, дякуючи яким можна не лише посприяти нашій спільній справі, але й надійно інвестувати власні кошти.

На підтримку економіки

25 лютого минулого року урядом була ухвалена постанова щодо випуску облігацій внутрішньої державної позики «Військові облігації». В планах КМУ залучити за допомогою цього фінансового інструменту до чотирьохсот міліардів гривень. Урядом постійно проводяться аукціони таких державних цільових цінних паперів, починаючі з березня 2022 року.

Кошти, отримані державою після розміщення військових облігацій, направляються на фінансування потреб ЗСУ та країни. Цільове використання отриманих коштів гарантоване указами Президента щодо введення воєнного стану на території України та доручення Уряду забезпечити повне фінансування потреб сил захисту країни від ворога. Поза цим державою надаються гарантії щодо своєчасного повернення інвестованих коштів з відсотками.

Військові облігації: у чому суть?

Така назва надана цінним паперам, що їх випускає Міністерство фінансів України та розміщує виключно на внутрішніх ринках. Облігаціями підтверджується зобов’язання держави щодо повернення їхньої номінальної вартості власникам, а також виплата доходу згідно з умовами розміщення. Вони є різновидом облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), обіг яких здійснюється виключно в електронному вигляді.

Купуючи військові облігації, громадяни фактично надають державі позику на конкретний період під відсотки, обсяг яких залежить від терміну їхнього розміщення й повернення. Цільовим призначенням таких коштів є підтримка ЗСУ та забезпечення інших потреб держави у період воєнного стану. Отже, громадяни, які подібним чином інвестують кошти, долучаються до збору коштів, які наближають нашу перемогу над ворогом.

Законом не передбачене оподаткування доходу від військових облігацій. Також не передбачене обкладання військовим збором. Військові облігації, доречі, можуть бути і подарунком або спадком – їх дія продовжиться протягом усього їх життєвого циклу.

Військові облігації

Про види облігацій

Зауважимо, що кошти залучаються державою на певний строк – від трьох до шести місяців. Рівень прибутковості визначається у ході аукціону, він має становити не менше 10 відсотків у гривні і 3.5 відсотків у валюті.

  • Облігації бувають двох видів:
  • Дисконтні. Строк погашення таких облігацій становить менше року, їх продають за ціною нижче номіналу.
  • Купонні. Термін їх погашення – більше року (на один та на три роки). Інвестори регулярно, щопівроку, отримують купонний платіж (відсотки) протягом усього життєвого циклу цінних паперів.

Одна військова облігація коштує — від дев’ятсот гривень. Розмір річної відсоткової ставки доходу – сім відсотків.

Перелік валют, у яких можна купити військові облігації:

  • гривня;
  • євро;
  • долари США.

Де придбати?

Військові облігації можна придбати через посередництво дилерів. У їх ролі виступають різні – фінансові установи, передусім – банки. Зокрема, така послуга пропонується: “Укргазбанком”, ПУМБ, “Монобанком”, брокерами ICU, “Універ Капітал”, БТС Брокер, “Дрегон Капітал”. Дилер від свого імені, але за дорученням, коштом клієнта (юридичної або фізичної особи) та в його інтересах бере участь в аукціонах з розміщення військових облігацій на первинному ринку. Інвесторам слід звертати увагу на те, що банками чи брокерами може стягуватися комісія за послуги.

Як стати інвестором?

Придбати військові облігації може будь-який громадянин України, віком від вісімнадцяти років. Стати інвестором можна, відкривши рахунок у цінних паперах та підписавши договір. Військові облігації – гідний спосіб збереження власних заощаджень та достойна альтернатива банківським депозитам.

233 перегляди

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку