Відкрити меню

Про долю заморожених будівництв: чи врятує покупців закон щодо гарантування речових прав?


Про долю заморожених будівництв: чи врятує покупців закон щодо гарантування речових прав?

Люди, яким судилося мати справу із забудовником, не бажаючим займатися добудуванням об’єкту, плекають надію на порятунок. Вони сподіваються на дію закону, прийнятого минулого року, яким передбачається гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, чиє спорудження планується у майбутньому. Сподіванням покупців є можливість фіксації їх майнових прав у реєстрі. Та юристи називають подібні надії марними. Які на це існують причини?

Серед причин називаються:

  • Поширення дії закону лише на об’єкти, отримання дозволу на спорудження яких очікується по вступі даного закону в силу – 10.10. 2022 р.
  • Можливість реєстрації прав виключно за наявності в ЄДЕС у сфері будівництва повного пакету документів, необхідних для спорудження будинку. Даний пакет складається з права на землю, містобудівних умов, експертизи проекту, дозволу на будівельні роботи, відомостей щодо гарантійної частки.
  • Істотною умовою договору купівлі квартири у такого забудовника неодмінно має бути наявність ідентифікатора об’єкта будівництва.

Держава дбає про права майбутніх покупців нерухомості. Однак стосунки покупців із забудовниками, які відмовляються від завершення роботи, законодавством ніяк не регулюється, тому покупцям у спірних ситуаціях доводиться звертатися до суду.

Варто врахувати, що нерідко положення договорів щодо незавершених будівництв створювалися однобічно, передовсім на користь забудовників, відповідальність яких була або зовсм незначною, або декларативною. Тому віднайдення релевантного судового захисту по суті та по формі являє собою значну складніть.

На думку юристів, відносини між покупцем нерухомості та забудовникм потребують нагального законодавчого втручання.

89 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку