Відкрити меню

Про норми оподаткування криптовалютних операцій


Про норми оподаткування криптоваютних операцій

За даними Forbes, активністю криптовалютного ринку українські законодавці були мотивовані до впровадження регулюючих норм оподаткування онлайн активів. 14 червня народні обранці зареєстрували відповідний законопроект з метою легалізації ринку віртуальних активів в Україні. Як зазначає видання, наша країна стане однією з перших європейських країн, де імплементовано європейські норми регулюючі віртуальні активи МіСА. Закон має запрацювати у 2024 році.

Що пропонує проект Закону?

Авторами проекту пропонується внести певні зміни до ПК (Податкового кодесу):

  • запровадити механізм оподаткування віртуальних активів податком на прибуток. Для цього ввести окреме облікування фінансових результатів, а також їх коригування;
  • запровадити механізм оподаткування доходів фізосіб віртуальних активів;
  • відмовитися від оподатковування операцій з віртуальними активами податком на додану вартість;
  • ввести заборону для суб’єктів господарювання (юросіб та фізосіб – підприємців), якими здійснюються операції з віртуальними активами, щодо сплати єдиного податку І-ІІІ груп; з метою оподаткування прибутку з продажу операцій онлайн-активів передбачити встановлення звітного періоду протягом календарного року.

За словами Ю. Бойка, члена НКЦПФР, концепцію оподаткування створено за моделлю західних країн. У разі купівлі віртуального активу за 10 тис. гривень та його продажу за 11 тис. гривень, оподаткуванню підлягає різниця у 1тис. гривень, – пояснив чиновник.

Урядовці також пропонують до реєстрації нову редакцію ЗУ «Про віртуальні активи», спроводжувану відповідними змінами до пов’язаних із ним регулюючих актів.

106 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку