Про відкриття в Україні бізнесу онлайн
Початком підприємницько діяльності вважається момент його відкриття або реєстрації в установленому законом порядку. У всьому світі стає все більш популярним новий тренд – послуги, які надаються онлайн. Сьогодні практично все можна провести онлайн: будь-яку реєстрацію, оплату, надання послуг тощо.
В інтернеті пропонується широкий спектр дій для ведення приватного бізнесу, а також для здійснення державних послуг. В Україні отримав доступність ряд нових сервісв, які допоможуть відкрити ФОП або інший малий бізнес онлайн.
Які можливості існують в Україні для відкриття малого бізнесу?
Підприємцю-початківцю варто скористатися одним із способів відкриття малого бізнесу:
- Класичним. Даний спосіб передбачає подання документів в держреєстратуру, або використання для оформлення ФОП послуг нотаріуса.
- Онлайн. Спосіб полягає у подачі документів особисто підприємцем шляхом використання державних сервісів реєстрації бізнесу.
Важливі відомості для новачка
Для відкриття ФОП онлайн-способом підприємець повинен володіти ЕЦП (електронним цифровим підписом (ЕЦП) або КЕП (кваліфікованим електронним підписом), які вважаються ідентичними. Електронний підпис знадобиться для ідентифікації майбутнього бізнесмена в інтернеті, а також для реєстрації бізнесу й провадження інших дій. Отримати електронний підпис нескладно: для цього треба звернутися у податкову інспекцію або онлайн у банк, яким надається така послуга.
Також, щоб відкрити ФОП онлайн, підприємець має визначитися стосовно вибору КВЕД (класифікатора видів економічної діяльності). Він допоможе у точковому визначенні майбутньої сфери діяльності.
Вибір КВЕД, а також внесення його в базу даних здійснюється самостійно, або із залученням послуг перевіреного юриста чи бухгалтера. Підприємець повинен врахувати, що вибір КВЕД варто здійснювати виключно на ресурсі Укрстату оскільки він є державною структурою і відповідально ставиться до викладеної інформації. При цьому до КВЕД в майбутньому можна додатково вносити зміни, як і доповнювати новими КВЕД свою діяльність.
Зазначимо, що підприємець може займатися виключно у колі обраних ним КВЕД. У разі якщо надані ним послуги або проведені угоди не водять до переліку його підприємницької діяльності, йому може бути здійснене додаткове нарахування інших ставок податку. До прикладу, у разі відсутності потрібного КВЕД для укладання угоди у ФОП, податкова може надати підприємцю статус фізособи, сторона ж, якою було виплачено йому дохід, отримає статус податкового агента. Ставки податку при цьому нараховуватимуться у повному обсязі.
Окрім усього, необхідно вибрати систему оподаткування, загальну або спрощену.
Також важливо визначитися щодо того, один ви будете працювати, звернетеся до використання праці найманих робітників чи плануєте надавати послуги за кордон.
Щодо сервісів, які можна використати для відкриття ФОП онлайн
Для відкриття бізнесу в інтернеті слід звернутися до одного з трьох доступних ресурсів:
- Сервісу «Дія» – https://diia.gov.ua.
- Сервісу «Онлайн-будинок юстиції» – https://online.minjust. gov.ua.
- Сервісу «iGov» – https://igov.gov.ua.
Алгоритм дій
Зареєструвати бізнес у цих сервісах нескладно. Знадобиться електронний підпис (ЕЦП або КЕП). Далі на сайті обрається послуга реєстрації бізнесу.
Наступний крок – проходження процедури заповнення даних, вибору КВЕД, системи оподаткування та внесення їх у базу.
Відповідь щодо здійснення реєстрації або відмови в ній надійде на пошту протягом 24 годин (доби).
Послугами сервісу «Дія» охоплена вся територія України. Послуги сервісу iGov сьогодні доступні в урізаному форматі на територіях деяких областей. В планах – розширення дії сервісу по всій території України.
227 переглядів