Щодо колабораційної діяльності: яка загрожує відповідальність?
У період военного стану, який для будь-якої держави є особливим, Україна постала перед необхідністю захисту своєї територіальної цілісності і національної безпеки. У цей особливий період вкрай важливо, аби усі громадяни відчували себе особисто відповідальними за безпеку своєї батьківщини.
Колабораціонізм: що це таке?
Колабораціонізмом називають співпрацю з окупантами, яку закон розглядає як зраду національних інтересів. Колабораційна діяльність у період війни є особливою формою зради, наслідки якої можуть сер’йозно підірвати національну безпеку та суверенітет.
Україна як об’єкт жорстокої агресії з боку Росії змушена вдатися до свого захисту. У цей особливий час військовим трибуналам та правоохоронним органам надано більш широких повноважень щодо притягнення колабораціоністів до відповідальності за їхню діяльність.
Яка передбачена відповідальність?
Закон України розглядає колабораційну діяльність як злочин, за який передбачено отримання досить суворого покарання, зокрема довгострокового позбавлення волі. Дане питання регулюється ст. 111-1.
При розгляді даного питання варто враховувати його підпорядкованість юрисдикції військових судів та військових трибуналів, які наділені спеціальними повноваженнями для розгляду злочинів, скоюваних під час війни.
Винесення підозри щодо колабораційної діяльності у період дії воєнного стану повинно привести до ретельного розслідування. Кожен громадянин України має усвідомити, що їх індивідуальні права закінчуються там, де починається загроза безпеці держави.
До кого звертатись?
Про факти вияву колабораціонізму слід повідомляти у компетентні органи. Своє повідомлення про виявлений факт колабораціонізму необхідно доповнити матеріалами, які би могли підтвердити підозри щодо скоєння цього сер’йозного злочину.
265 переглядів