Відкрити меню

Щодо отримання військовим одноразової грошової виплати за поранення


Щодо отримання військовим одноразової грошової виплати за поранення

Питання щодо виплат пораненим та порядку проходження вояками військово-лікарської комісії постійно задаються юристам, практикуючим у військовому праві. Які передбачені виплати по отриманні травми на полі бою, як їх отримати та кому належить право на їх отримання?

Вояку, який отримує лікування через поранення, належить отримання щомісячного грошового забезпечення, додаткової винагороди та одноразової грошової допомоги.

Сума щомісячного грошового забезпечення становить 13 000 грн. Сума додаткової винагороди, згідно із постановою №168 – становить 100 тис. гривень на місяць.

Питання щодо отримання одноразової грошової допомоги для пораненого вояка, обмеженого в русі, на практиці суттєво ускладнюється: поранений військовий, перебуваєючи у лікарні, нерідко недоотримує виплати. На заваді їх отриманню стоять труднощі бюрократичного порядку. Не маючи змоги самостійно проконтролювати хід призначення виплат, військовому доводиться звертатися за порадою до юристів.

Державою гарантується виплата одноразової грошової допомоги за шкоду, заподіяну здоров’ю військового, яка спричинилася до встановлення йому інвалідності чи визначення часткової втрати працездатності.

Визначенням ступеня втрати працездатності (у відсотках) займається медико-соціальна експертна комісія (МСЕК). Розмір виплати встановлюється від семидесятикратного прожиткового мінімуму.

Одноразова грошова допомога виплачується лише по встановленні військовому групи інвалідності або втрати ним працездатності згідно із рішенням МСЕК.

Розмір виплати одноразової грошової допомоги залежить від встановленої військовому групи інвалідності та рівня прожиткового мінімуму.

Отримання вояком першої групи інвалідності дає йому право на одноразове отримання не 100 тис. гривень, а виплату суми, яка дорівнює чотрьохсоткратному прожитковому мінімуму.

Військовим із другою групою інвалідності належиться отримання виплати у трохсоткратному розмірі прожиткового мінімуму
Особи з третьою групою інвалідності у відповідності із законом, отримають одноразову грошову допомогу у сумі, яка дорівнює двохсотп’ятидесятикратному розміру прожиткового мінімуму.

Обов’язковою умовою отримання виплати є наявність позначки у довідці про поранення щодо того, що тяжку травму, поранення або контузію вояк отримав саме у ході захисту Батьківщини.

Для отримання одноразової грошової допомоги військовий має подати до в/ч або ТЦКСП відповідну заяву та завірену копію довідки МСЕК. Терміни нарахування виплати законом поки що не встановлені.

80 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку