Відкрити меню

Щодо подвійного громадянства неповнолітніх


Щодо подвійного громадянства неповнолітніх

Повномасштабне російське вторгнення спричинилося до того, що багатьом українським жінкам сьогодні доводиться виїжджати з батьківщини за кордон. Дехто там народжує дітей. Як складається доля малюків? Чи матимуть вони право на отримання громадянства у країнах ЄС?

Згідно з правилами українського законодавства, дитина, народжена від батьків-громадян України, автоматично успадковує українське громадянство, незалежно від того, де саме вона була народжена – на території нашої держави, чи поза її межами. Отже кожен, хто народився поза межами України від батьків, її громадян, є за своїм народженням громадянином нашої країни. Також у випадку, коли один з батьків малюка є іноземцем, а інший – українцем, їх нащадок стає громадянином України.

Щодо реєстрації дитини за кордоном у якості громадянина України

Це можна зробити у нашому консульстві, співробітники якого визначають походження дитини та присвоюють їй ПІБ. Заява про реєстрацію подається при народженні живої дитини – протягом 1-го місяця, при народженні мертвої – не пізніше 3-х діб.

Реєстрація нащадка потребує наявності у надавача заяви таких документів:

  • паспорта (посвідчення особи) одного з батьків;
  • медичної довідки, засвідченої у законному порядку, щодо народження малюка заяви про реєстрацію неповнолітнього громадянином України;
  • паспорта заявника (матері/батька).

Реєстрацію проводять безоплатно. За її результатами батькам надається довідка про реєстрацію їхньої дитини громадянином України.

Щодо отримання громадянства в ЄС

Більшістю країн ЄС дотримується принцип єдиного громадянства, однак цим не виключається можливість набуття дитиною 2-х громадянств (за народженням). При народженні малюка за кордоном необхідне детальне дослідження умов надання громадянства країни, у якій хтось із батьків тимчасово проживає.

Наприклад, щоб дитині, народженій у Німеччині, отримати громадянство у цій країні, хоча б 1-му з батьків належить легально прожити тут не менше восьми років.

Цього ж принципу дотримуються в Грецїї та Ірландії. Різниця між реєстрацією громадянства у цих країнах полягає лише у термінах. Громадянство Греції мають право отримати діти, чиї батьки є легальними мешканцями цієї країни протягом часу, який складає не менше п’яти років. У разі якщо дана вимога є виконаною, але дитина народжена в іншій краіні, право отримання грецького громадянства їй надається після того, як вона провчиться у грецькій школі протягом шести років.

Для дітей, народжених у Франції, батьки яких (обидва) народжені в іншій країні, умови отримання громадянства такі: батьки-іноземці у судовому реєстрі отримують декларацію для дитини віком 13 – 16 років, якщо вона народжена у Франції і постійно мешкає у даній країні упродовж 5 – 11 років.

Балтійськими державами визнається лише «принцип крові», через що малюкам, народженим на територіях країн Балтії, надається право на отримання громадянства їх батьків.

Для надання дитині громадянства Австралії, вона має прожити на території даної країни не менше десяти років.

У Таїланді батьки повинні до народження нащадка прожити у цій країні не менше 5 років.

Щодо подвійного громадянства неповнолітніх

У яких країнах громадянство набувається дитиною автоматично?

Для отримання громадянства США не потрібні ніякі додаткові вимоги. Тут воно надається усім дітям, народженим у країні. Батьки отримують з пологового будинку довідку, на підставі якої дитині надається сертифікат про народження, а надалі і паспорт. По досягненні дитиною 21-річного віку (повноліття), вона має право отримати громадянство для власних батьків (підстава – об’єднання сім’ї).

У Канаді також громадянство видається усім дітям, народженим на територіі цієї держави. Для отримання паспорта потрібно лише надати заяву та свідоцтво про народження.

На територіі краін Карибського басейну дітям, народженим тут, громадянство надається автоматично і має певні переваги, у переліку яких:

  • безвізові подорожі до Англії та країн Шенгенської зони;
  • отримання туристичної візи у США на десять років;
  • надання пільг при вступі до «вишу» у Великій Британії.

Громадянство Мексики надається усім дітям, народженим у краіні. Народження дитини є підставою для надання мексиканського громадянства для її батьків. Умовою є легальне проживання їх у країні протягом двох років, а також складення ними іспитів з історії цієї країни та з іспанської мови.

Відразу при народженні дитини надається громадянство в усіх країнах Південної Америки. Виключення становить лише Колумбія: тут хоча б 1-му з батьків на момент народження малюка слід володіти дозволом на проживання в країні.

У Перу громадянство надається по досягненню молодою людиною повноліття (18 років).

113 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку