Відкрити меню

Як отримати юридичну адресу у військовий час?


Як отримати юридичну адресу у військовий час?

Нинішні військові дії на теренах України змусили власників багатьох підприємств прийняти непросте рішення щодо переїзду до більш безпечних регіонів. При цьому важливо зберегти зв’язки з клієнтами та партнерами. Чи є необхідність, змінивши юридичну адресу, задля збереження каналів зв’язку вносити зміни в зміст установчих документів? Як це правильно зробити в умовах військового стану?

Про важливість питання релокації

Відповідальне ставлення до ведення бізнесу та своєчасної сплати податків, розвиток технологій – усе це є запорукою здорової економіки та державного успіху. Багато компаній переїжджають до безпечніших регіонів вимушено, через що виникає необхідність змінювати фактичну чи юридичну адресу, а то й обидві одночасно. Реорганізація бізнесу відповідно до нових реалій, його релокація, безсумнівно, потребують належного юридичного оформлення.

Щодо функцій юридичної адреси

Фактична адреса підприємства є поняттям доволі неоднозначним, оскільки вона визначається залежно від особливостей бізнесу. Розташування виробничих потужностей може не співпадати із розташуванням відділу продажу, магазину, складу тощо. На відміну від фактичної, юридичну адресу слід не лише визначати гранично чітко, але офіційно зареєстровувати.

Юридична адреса: що вона означає?

Варто знати про те, що у чинному законодавстві України немає чіткого визначення поняття юридичної адреси. Згідно зі ст. 93 ЦКУ, місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення нею діяльності або розташування офісу, у якому перебуває керівництво і де здійснюється облік і управління бізнесом. Отже, місцезнаходження юридичної особи рівнозначно юридичній адресі підприємства.

Юридична адреса трактується як офіційна, вона потрібна для підтримання зв’язку підприємства з державою, контрагентами й іншими зацікавленими особами, а також здійснення офіційного листування. Цю адресу зазначають в установчих та інш. офіційних документах компанії, а також в Єдиному держреєстрі. Саме за юридичною адресою знаходиться керівник компанії (його уповноважена особа). Відповідно до неї, підприємство ставиться на облік контролюючими органами. Юридичною адресою може бути нежитлове приміщення, у якому підприємство знаходиться по договору. Юридична адреса впливає на діяльність компанії, залежно від виду підприємства і його конкретних умов. Кожна компанія має володіти юридичною адресою, яка повинна обслуговуватися належним чином.

Як отримати юридичну адресу у військовий час?

Щодо зміни юридичної адреси

Зміна юридичної адреси являє собою реєстраційну дію, яка має здійснюватися державним реєстратором у порядку, визначеному законом. У результаті зміни юридичної адреси змінюється адреса підприємства у держреєстрі, а також в установчих документах.

Про деякі юридичні нюанси

Згідно із ст. 9, п. 9, ч.2 ЗУ від 15.05.2003 р. № 755-IV, інформація про місцезнаходження юридичної особи розміщується в Єдиному держреєстрі (ЄДР). Слід пам’ятати про деякі важливі нюанси:

  • У разі, якщо юридична адреса потребує нагальної зміни, але з якихось причин дані про місцезнаходження юридичної особи не були внесені до установчого документа, слід внести відповідні зміни до ЄДР – без їх реєстрації.
  • У разі, якщо дані щодо місцезнаходження юридичної особи внесені до установчого документу, його зміна потребує реєстрації зміни юридичної адреси підприємства у визначеному законом порядку.

Варіантами реєстрації місцезнаходження підприємства є:

  • реєстрація за адресою фактичного ведення підприємницької діяльності;
  • реєстрація за адресою розташування офісу компанії, де розміщено її керівництво та здійснюється облік та управління.

В умовах воєнного стану, з метою забезпечення достовірності відомостей ЄДР Мінюстом України реалізовано можливості проведення найбільш важливих реєстраційних дій, до яких належить і державна реєстрація зміни юридичної особи. У перспективі планується не вносити дані про місцезнаходження юридичної особи в установчий документ, що дозволить уникнути зайвих рухів у разі чергової зміни адреси підприємства.

248 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку