Відкрити меню

Як самостійно сплатити судовий збір онлайн?


Як самостійно сплатити судовий збір онлайн?

За необхідності громадяни України можуть здійснити сплату судового збору онлайн, використовуючи будь-яку банківську карту. Виплата здійснюється на офіційному сайті «Судової влади України», в «Реквізитах для сплати судового збору».

Як це зробити правильно?

Для цього на вказаній у «Реквізитах» сторінці вибирається суд, яким розглядається чи буде розглядатися ваша справа. Далі на сторінці має з’явитися таблиця, в якій необхідно обрати відповідний ситуації варіант (щодо розірвання шлюбу, поділу майна, видачі судового наказу та ін.) та вказати вартість позову або суму, яка сплачується.

Алгоритм дій

Станом на 2023 рік сума судового збору становить 1073,60 грн. Найпростішим способом сплати судового збору є наступний:

  • У пункті №1 «За подання до суду» дізнаємося, що в разі подання до суду фізичною особою/ фізичною особою-підприємцем майнової позовної заяви сплачується 1% вартості позову…».
  • У рядку №2 «Ціна позову» слід вказати суму, яка має бути збільшена на 100% (до прикладу: за потреби сплатити суму судового збору, яка становить 1 845,70 грн, вказується сума 18 4570 грн.).
  • Далі заповнюються власні реквізити: ПІБ, РНОКПП. Доцільним буде вказання й своєї електронної пошти, адже вона буде використана для отримання квитанції про оплату, у разі втрати якої її нескладно відновити.
  • Заповнивши реквізити, необхідно іще раз перевірити правильність відображення суми судового збору.
  • Далі натискається кнопка «Оплатити онлайн» та здійснюється оплата за допомогою банківської картки, яка обрана. Зауважимо, що при оплаті судового збору на офіційному сайті Судової влади України фінансовий посередник додатково стягує сервісний збір, розмір якого сягає приблизно 2% платежу.

Хто може сплачувати судовий збір?

Існує загальне правило, згідно із яким сплачувати судовий збір має особа, яка звертається до суду. До прикладу, коли подається цивільний позов щодо розірвання шлюбу, спочатку збір оплачується позивачем, а по ухваленні рішення про розлучення відбувається стягнення компенсації з відповідача.

Здійснити оплату судового збору дозволено не лише учаснику судового процесу, а й будь-якій іншій уповноваженій особі. При цьому слід вказати відомості про фактичного платника. Для цього необхідно зайти в поле «Копіювати інформацію з платника», зняти наявну позначку та вказати дані учасника судового процесу, за якого вноситься сплата судового збору. При цьому важливо пам’ятати: згідно ч. 1 ст. 7 ЗУ «Про судовий збір», у разі зменшення розміру позовних вимог, встановлення факту переплати, тобто внесення суми судового збору у більшому розмірі, ніж було потрібно, повернення заявнику поданих матеріалів, право на отримання коштів надається виключно тій особі, якою по факту була здійснена сплата.

Як самостійно сплатити судовий збір онлайн?

Як зєкономити?

За небажання переплатити за сервісний збір, оплата судового збору може бути здійснена на банківському рахунку IBAN. Дізнатися про платіжні реквізити можна на сторінці, яка знаходиться перед таблицею з розміщеними в ній варіантами оплати. Здійснюючи цей стандартний міжбанківський переказ, слід вказати IBAN відповідного суду. В пункті призначення платежу вказуються також свої дані, у тому числі РНОКПП.

Здійснивши оплату, слід зберегти квитанцію, яка надсилається адвокату.

За що саме здійснюється сплата судового збору?

Сплата судового збору здійснюється за подання до позовної заяви, касаційних та апеляційних скарг, за ухвалення судом окремих рішень та надання певної документації.

Кому дозволено не сплачувати судовий збір?

Закон звільняє від сплати судового збору заявників у справах:

  • щодо стягнення аліментів, заробітної плати; щодо поновлення на роботі;
  • щодо відшкодування збитків, які завдані злочином;щодо встановлення факту народження/ смерті під час військового стану чи у зв’язку з військовим чи надзвичайним становищем тощо;
  • щодо про відшкодування збитків від РФ як держави-агресора.

Право не сплачувати судовий збір надається законом:

  • особам з інвалідністю І та II груп;
  • постраждалим від катастрофи в Чорнобилі 1 й 2 категорій;
  • споживачам;
  • УБД, військовим;
  • фізичним особам у справах про банкрутство;
  • біженцям та особам, потребуючим захисту.

Щодо наслідків несплати судового збору

Якщо не сплатити судовий збір, позовна заява залишиться без розгляду. Може бути поданий зустрічний позов, апеляційна чи касаційна скарга. Також можуть бути повернені без розгляду процесуальні документи (заява щодо забезпечення доказів, накладення арешту та ін.)

390 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку