Якщо самовільно залишити військову частину або місце служби: які це матиме наслідки?
Україна вже протягом кількох років перебуває у стані війни. Тисячі українців стають до лав захисників своєї батьківщини та її громадян. Однак відомо, що військовослужбовці подекуди припускаються порушення дисципліни. Які це може мати наслідки для них?
Про випадки самовільного залишення військової частини
Відомо про різні випадки самовільного полишення військовослужбовцями в/ч:
- Військовослужбовець відмовляється продовжувати служити по закінченні терміну служби.
- Військовослужбовець безпідставно полишає місце служби або в/ч.
- Військовослужбовець відмовляється повернутися на службу по закінченні відпустки.
- Військовослужбовець не виконує вказівки командира частини, які не суперечать закону та військовому уставу.
Якщо самовільно залишити місце служби – чи порушуєш цим закон?
Дане порушення дисципліни пов’язане із порушенням закону, за яке можна понести кримінальну відповідальність. Відповідно до ст. 407 ККУкраїни, за таку провинність суд може притягнути до покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років.
Чи може постраждати ка’єра?
За грубе порушення дисципліни військовослужбовця можуть звільнити зі служби, після чого він може бути позбавленим права нести службу в майбутньому. Також він може отримати обмеження щодо працевлаштування у деяких сферах діяльності та отримання певних посад у держслужбі.
Як законно перестати служити?
У разі неможливості подальшого несення служби, кращим виходом було би звернутися безпосередньо до командира з проханням допомогти у складній ситуації. Правову допомогу військовослужбовцю нададуть адвокати, які проконсультують щодо перебігу процедури звільнення та можливих наслідків у майбутньому.
Загальновідомо, що військова служба є справою дуже непростою, вона вимагає від вояка дисципліни і відданості. Та попри усю її складність, варто пам’ятати про необхідність збереження власної кар’єри і майбутньої долі і не порушувати закон.
338 переглядів