Відкрити меню

Лист-подяка. Зразки листів-подяк

Зразок листа-подяки

Лист-подяка – різновид ділової документації, який призначається компанії або окремій особі з метою висловити вдячність з якогось приводу (за якісно виконані роботи, за надання послуги, за виховання і навчання, від пацієнта лікарю за надану допомогу та інше). У більшості випадків лист-подяка пишеться співробітникам установ, компаньйонам, співзасновникам, учням та їх батькам, спонсорам, вченим, спортсменам, героям і т.д.

Подяки пишуть з різних приводів. Успішне виконання чи реалізація будь-якої роботи – вже привід для подяки. Не забороняється писати лист за власною ініціативою з метою зміцнення особистих і ділових зв’язків. Чим більш непередбачуваним буде момент отримання такого листа, тим приємніше буде адресату.

В діловому листуванні лист-подяка може бути відповіддю на запрошення, повідомлення, привітання та інші отримані листи. В установах та організаціях подяка може бути оформлена на фірмовому бланку з підписом і печаткою. Це офіційний документ, який має схожість з дипломом, почесною грамотою, посвідченням, і може виступати в якості нагороди.

Офіційні листи подяки виглядають досить ефектно, їх вивішують на почесне місце в установах, тим самим показуючи клієнтам свою важливість і значимість. Чим авторитетніший підпис адресанта листа, тим більший ефект він справляє.

Немає ніяких жорстких вимог щодо оформлення та структури листа-подяки. Його можна складати в будь-якій зручній формі, дотримуючись прийнятої в офіційному листуванні послідовності і логікі.

Хороший тон – написання подяки від руки. Цим Ви демонструєте, що завжди знайдете час сказати: «Дякую» тим, хто цього дійсно заслуговує. Якщо ж Ви вкрай зайняті, то завізуйте лист власноручним підписом – одержувача завжди підкуповує приділена йому увага.

Якщо подяка адресована конкретній людині, вживайте звернення «Шановна (ий) …!», Це підкреслить шанобливість до одержувача. Утримуйтеся від вітань типу «Пан\Пані» або «Дорогий».

Якщо ж подяка висловлюється колективу свого підприємства, то використовуйте вітання «Шановні колеги!», «Шановні співробітники комерційного відділу!». Якщо одержувач – компанія-співзасновник, інвестор, шефське підприємство, діловий партнер, то спочатку звертаються до керівника організації, потім згадується її назва і співробітники.

Обов’язково відзначте, за що саме дякуєте, ухиляючись розмитих формулювань типу «за все, що було зроблено для нас». Будьте конкретними, зробіть акцент на конкретних деталях. Саме цей прийом зробить подяку особливою та значущою. Адресат відчує непідробну повагу, важливість свого індивідуального вкладу в загальну справу.

Не використовуйте відверті лестощі, виключіть з тексту фрази «немає йому рівних», «незрівнянний», «кращий з кращих».

Напишіть адресату кілька теплих фраз з побажаннями на майбутнє. Побажайте йому прогресу та розвитку (проривних ідей, креативних поглядів, досягнення поставленої мети). На закінчення можете висловити надію на новий виток в спільній співпраці.

Важливо! При складанні листа-подяки не вдавайтеся до фамільярності, не наводьте числової статистики, минулі промахи і, звичайно ж, не допускайте орфографічних і пунктуаційних помилок.

Відіслати листа можна будь-яким звичним способом або розмістити на сайті адресата.

Зразок листа-подяки за співпрацю

Шановний Олександр Вікторович,

Компанія «Сіті-Холд» висловлює подяку і глибоку вдячність ТОВ «СантехСвіт» за плідну співпрацю протягом довгого часу.

Злагоджена, якісна і своєчасна робота, дозволили нам здійснювати свою діяльність і залучати нових клієнтів і інтвестіціі навіть в умовах складної фінансової ситуації в країні.

Висловлюємо впевненість в збереженні дружніх відносин та нашій подальшій плідній і взаємовигідній співпраці на благо спільних інтересів!

Бажаємо Вам і Вашій компанії успіхів і процвітання!

Директор ТОВ «Сіті-Холд» Варгун О.Л. Варгун

 

Зразок листа-подяки спонсору за допомогу

Шановний Тарас Васильович,

Виражаю Вам подяку за надану спонсорську допомогу в організації та проведенні змагань з футболу, баскетболу та волейболу між учнями загальноосвітніх та спортивних шкіл міста.

Успішна реалізація цих спортивних змагань була б неможлива без Вашої участі.

Завдяки таким змаганням ми виховуємо здорову та спортивну молодь, а також показуємо перспективи інвестицій в розвиток дитячого та юнацького спорту.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, оптимізму, благополуччя, цікавих задумів і їх успішних втілень!

З повагою,

Мер міста Бар Волошин Семен Васильович

 

Зразок листа-подяки вчителю

Шановна Інна Володимирівна,

Прийміть слова щирої вдячності за навчання і величезний внесок у виховання наших дітей. Завдяки Вашому педагогічному таланту, професіоналізму, компетентності та відданості своїй благородній справі протягом багатьох років, наші діти отримали міцні знання, змогли розкрити свої здібності і таланти. Низький Вам уклін за Вашу працьовитість, терпіння, індивідуальний підхід і чуйне ставлення до кожного з учнів.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, оптимізму, благополуччя і успіхів у Вашій нелегкій, але такій важливій справі!

З повагою,
Батьки випускного 11 класу ЗСЖ № 5

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку