Мотиваційний лист. Зразок написання мотиваційного листа
Мотиваційний лист – різновид особистої супровідної кореспонденції, що надається разом з резюме. Його мета – справити потрібне враження на потенційного роботодавця, звернути його увагу на ваш професійний досвід, знання та вміння, рівень обізнаності щодо напрямків діяльності підприємства, та довести, що саме ви маєте отримати вакантне місце.
Якщо в оголошенні про вакансію вказана необхідність надання мотиваційного листа, не нехтуйте нею. Цілком можливо, роботодавець таким чином простежує і аналізує спостережливість і старанність можливих кандидатів. Навіть якщо в умовах прийому нічого не сказано про мотиваційний лист, то для підстраховки він повинен у вас бути. Іноді його наявність може зіграти вирішальну роль у виборі між двома потенційними працівниками.
Фахівці з підбору персоналу, відзначають, що саме мотиваційний лист, а не резюме, може повною мірою розкрити кандидата. Ідеальний варіант – це надання обох документів, що взаємодоповнюють один одного. Тільки в резюме інформація буде представлена у вигляді сухих тез, а в мотиваційному листі у вигляді поглибленого коментаря.
Як і будь-які інші види листів, мотиваційний лист необхідно логічно і структурно правильно скласти. Під кожну окрему співбесіду потрібно писати окремий лист. Не надсилайте один і той самий документ різним роботодавцям.
Нерідко мотиваційний лист, що не викликав інтерес, відкладають, не дочитавши його до кінця. Тому починаючи з першого абзацу потрібно розставити акценти так, щоб спонукати адресата прочитати лист повністю. Будь-якими методами треба чітко дати зрозуміти, чому ви зацікавлені у даній пропозиції, вказати, які інновації готові привнести, та яку вигоду від цього зможе отримати компанія.
У наступному абзаці викладіть коротку інформацію про себе: отриману основну освіту, відвідані лекції, курси підвищення кваліфікації, виступи на семінарах, участь у проектах і т.д. Перелічіть свої досягнення, професійні навички, вкажіть на свої захоплення у вільний час та ін. Загалом все, що допоможе сприйняти вас, як різнобічну людину, з перспективами, цілями і амбіціями. Причому потрібно вказувати виключно правдиву інформацію, інакше все це може обернутися проти вас.
Якщо мотиваційний лист передбачено для вступу в навчальний заклад, слід максимально зосередитися і надати факти, які зможуть позитивно вплинути на вирішення питання про ваше прийняття: хороша академічна успішність, успіхи у навчанні, участь у проектах і майстер-класах, вивчення іноземних мов та інше. Конкретно описати представлений план свого майбутнього – отримання диплома, бажана робота, перспективи щодо реалізації себе в обраній професії і т.д.
Для отримання гранту треба локалізувати і представити всі отримані знання, навички, заслуги, ідеї і докази того, що ви дійсно здатні реалізувати їх при просуванні концепції обраного проекту. Не варто загострювати увагу на фінансовому компоненті – грант розраховується за внутрішніми критеріями.
У мотиваційному листі для стажування потрібно зосередити увагу на набутій кваліфікації, отриманому досвіді, майстерності, умінні виконувати конкретні види робіт. Обов’язково розповісти про ті ситуації, в яких вам особливо вдалося проявити свій професіоналізм.
Оформляючи лист, виключіть всілякі виділення і підкреслення в тексті. Документ повинен бути коротким, лаконічним (не більше 1-2 сторінки), не містити пунктуаційних і граматичних помилок. Закінчіть його вдячністю за приділену увагу і час.
Пам’ятайте! Лист, в якому кандидат критикує свою країну, концепцію освіти, колишнього роботодавця навряд чи принесе бажаний результат. Відразу ж відсіваються кандидатури, які допустили неточності в назві організації або імені керівника.
Перечитайте написаний лист кілька разів і дайте зробити це рідним або знайомим. Відкоригуйте сумнівні моменти, виправляючи і вдосконалюючи його. Поставтеся до складання мотиваційного листа серйозно і обдумано, і неминуче досягнете бажаного результату.
Зразок мотиваційного листа студента на роботу
Доброго дня! Мене звуть Горошко Валентина Олексіївна, я є студенткою п’ятого курсу Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», за спеціальністю “інженер програмування автоматизованих систем”. В рамках напрямку я вивчаю велику кількість дисциплін, але, згідно своєї майбутньої спеціальності, найбільша увага приділяється програмуванню. З моменту початку навчання найбільш цікавими для мене є мови, які призначені для роботи з веб-технологіями. Ще навчаючись у школі, у 15 років я написала свою першу мобільну гру, тому вибір направлення для мене був очевидним.
Досвіду роботи у мене поки немає, але останній 3 роки займаюся розробкою сайтів та web-додатків на найбільш популярних freelance (посилання на особисті аккаунти). Наразі я маю знання та навички в програмуванні (вказати мови програмування), розуміюся в основах дизайну, та добре володію англійською мовою (рівень володіння мовою).
У вільний час я відвідую додаткові курси з програмування, англійської та німецької мови, самостійно вивчаю додаткову літературу, веду свій власний блог з програмування (адреса блогу).
Я дуже організована і дисциплінована. В університеті я староста групи. Допомагаю в організації та проведені семінарів та наукових конференцій. На практиці після 3 та 4 курсу працювала в науково дослідницькому інституті «НДІ» на посаді помічника системного адміністратора. Отримала рекомендації від начальства.
З вашою компанією я знайома з 2016 року, побачивши деякі з представлених вами додатків на студентській науковій конференції та враховуючи їх успішність, я загорілася бажанням працювати в вашій команді.
Вважаю, що володіння такими важливими якостями, як відповідальність, цілеспрямованість, працьовитість і завзятість, допоможе мені успішно проявити себе в роботі.
Розсудливо підходжу до пошуку роботи, тому згодна на посаду помічника або стажиста, головне — щоб була можливість розвитку та кар’єрного росту.
Прошу ознайомитися з моїм резюме, яке прикріплено до листа, а також з моїми роботами, які знаходяться за посиланням (web-адреса).
Дякую за увагу, та зі свого боку обіцяю, що зроблю все можливе, щоб виправдати вашу довіру.