Відкрити меню

Позовна заява про перерахунок пенсії держслужбовця

Позовна заява про перерахунок пенсії державного службовця

Останнім часом питання про перерахування пенсій стає все більш актуальним. А з 2015 року особливо гостро воно встало для колишніх держслужбовців, що вийшли на пенсію. Адже пенсійні фонди користуючись деякою правовою колізією, часто відмовляють таким пенсіонерам у праві на перерахунок пенсії. Власне вони спираються і на інші причини, які в більшості випадків не правомірні, а це є підставою звернутися до суду.

Зверніть увагу на те, що спочатку потрібно звернутися до відповідного органу пенсійного фонду з заявою про перерахунок пенсії державного службовця. Отримавши вмотивовану відмову (вона в обов’язковому порядку має бути такою, це вимога закону), можна починати створення позовної заяви.

Сама позовна заява про перерахунок пенсії державного службовця, за своєю структурою, мало чим відрізняється від більшості позовних заяв. Ключовим у ній є правильне викладення змісту, позовних претензій та їх аргументація.

Даний позов подається до адміністративного суду, адже він стосується порушення прав особи державним органом у особі пенсійного фонду. Тому при його подачі, треба керуватися відповідними статтями КАС України.

В залежності від нюансів справи, позивач у своєму позові має посилатися на цілий ряд нормативних документів різної юридичної сили. Це закони України й постанови кабінету міністрів України, в яких містяться ті норми, які можуть служити підґрунтям до вимог позивача.

Зважаючи на те, що законодавство України стосовно пенсійного забезпечення потроху потерпає змін, а також на те, що в залежності від індивідуальних аспектів кожної справи, треба спиратися на різні пункти, статті чи взагалі окремі/додаткові нормативні акти, вказати їх повний перелік складно. Але на даний момент, актуальними при підготовці позовної заяви є такі нормативні акти як:

  • Закон України від 10.12.2015 року № 889-VIII «Про державну службу»;
  • Закон України від 5.11.1991 року N 1788-XII «Про пенсійне забезпечення»;
  • Постанова КМУ від 14.09.2016 року № 622 постанова КМУ «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб»;
  • Постанова КМУ від 09.12.2015 № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».

Даний перелік не є вичерпним, але ці нормативні акти найімовірніше знадобляться позивачу.

Враховуючи складність питань пов’язаних з таким позовом, бажано звернутися для його підготовки до юриста, що спеціалізується на такого роду справах.

Зразок позовної заяви про перерахунок пенсії державного службовця

Структура позовної заяви про перерахунок пенсії класична і її можна представити у наступному вигляді:

Зразок позовної заяви про перерахунок пенсії державного службовця

Звертаємо вашу увагу на те, що написане у дужках є підказками, а не частиною самої заяви.

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку