Відкрити меню

Позовна заява про розірвання шлюбу

Заява про розірвання шлюбу

Серед широкого розмаїття позовів, які надходять до суду з цивільних справ, одними з найпоширеніших є позовні заяви про розірвання шлюбу. Тому актуальним питанням є форма та зміст такої заяви, а також випадки коли вона потребує подання.

Процедура розлучення в Україні: як подати на розлучення до суду?

Відповідно до діючого законодавства існує два способи формального/законного розірвання шлюбу: через органи РАГСу, та у судовому порядку.

Перший спосіб використовується у тих випадках, коли подружжя не має дітей і розірвання проходить за взаємною згодою, та без будь яких взаємних майнових претензій.

Другий випадок виникає тоді, коли у подружжя є діти, розлучення бажає лише одна сторона, чи якщо між сторонами при розірванні шлюбу виникли майнові спори. Ст. 109 СК України передбачає розірвання судом шлюбу за спільною заявою подружжя, що має дітей.

Згідно закону, подружжя що має дітей, має право подати заяву про розірвання шлюбу і додати до неї договір у письмовій формі:

  • про визначення хто з батьків буде проживати разом з дітьми;
  • про те, в якій мірі та яким чином другий з батьків братиме участь у забезпеченні умов життя своїх дітей;
  • про умови, на яких він здійснюватиме свої права на виховання своїх дітей.

При чому договір між подружжям стосовно розміру аліментів, підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

Впродовж місяця після подачі заяви, її можна відкликати. Після спливу терміну, якщо заява не була відкликана, суд розглядає її і приймає рішення про розірвання шлюбу, впевнившись, що це відповідає бажанню обох заявників, а також не порушить особисті та майнові права їх дітей.

Якщо розлучення вимагає лише одна сторона, виникає спір що до розподілу майна, чи питання з ким з батьків залишаться діти, такий спір розглядається в судовому порядку, з наданням сторонами доказів, викликанні свідків, то що. Позовна заява в таких спорах подається одним з подружжя.

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу до суду

Дана позовна заява по своїй структурі є доволі класичною. Вона складається з:

  1. Найменування суду
  2. Повне ім’я – П.І.Б. рік народження, адреса, можна також додати номер телефону позивача.
  3. Аналогічні дані з пунктом другим – відповідача.
    Нагадуємо пункти 1, 2 та 3. Пишуться в верхній правій частині аркушу.
  4. По центру аркушу пишеться: «Позовна заява». З наступного рядка вказується стосовно чого: «про розірвання шлюбу».
    Далі іде викладення інформації про дату укладення шлюбу, наявність дітей (вказуються їх імена, дати народження) причини та обставини з яких виникло бажання розірвати шлюб. Наприклад: пияцтво, грубе поводження, подружня зрада, охолодження стосунків та фактичне припинення побутового господарства, то що.
  5. Далі бажано вказати таке формулювання: «Подальше спільне проживання та збереження шлюбу неможливі».
  6. Потім вказуються, які є спори між сторонами. Якщо спору про поділ майна нема, та з питань утримання дитини сторонами досягнуто угода, то це також вказується в заяві.
  7. Вказуються відповідні статі Сімейного Кодексу та Цивільного Процесуального Кодексу, на основі яких подається позовна заява.
  8. Після переліку статей по центру пишеться «Прошу», а з наступного рядка, викладається суть вимог.
  9. Вказується перелік документів що додаються до заяви.
  10. Ставиться дата, підпис та прізвище з ініціалами позивача.

Треба зазначити, що в різних судах існують примірники позовних заяв даного типу, які можуть мати розбіжності за змістом. Кожна заява може мати деякі унікальні особливості, в залежності від конкретних обставин. За для того, щоб заява на розлучення була складена правильно, ми рекомендуємо звертатися за допомогою до юристів.

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку