Зразок заяви на звільнення за власним бажанням. Як написати та оформити заяву?
Іноді виникають ситуації і обставини, що змушують написати заяву на звільнення за власним бажанням. Найманий працівник може виступити ініціатором переривання трудового договору, незалежно від положення роботодавця, посади і терміновості. Наприклад, переїзд в інше місто чи країну на постійне місце проживання, проблеми з керівництвом, прийнято рішення зайнятися приватним підприємництвом, та інше.
Як написати заяву на звільнення?
Типовий документ складається письмово без помилок, помарок, розбірливим почерком, без непотрібних скорочень. Окремі організації мають у своєму розпорядженні бланки для заповнення.
- У правому верхньому кутку найменування організації, посада адресата , ПІБ, одним рядком нижче дані адресанта (ПІБ, посада).
- Заголовок документа «Заява» розміщується по середині аркуша.
- У заяві чітко вказується намір звільнитися.
- Пишеться дата. При її відсутності не можна визначити в подальшому, скільки днів відпрацьовувати.
- Підпис заявника, як підтвердження того, що саме ця людина власноруч написала заяву. При відсутності підпису, заява вважається недійсною.
Як правило, заява на звільнення подається особисто. Інший варіант – відправка поштою, з послугою доставки. В такому випадку важливо врахувати час на доставку.
Зразок заяви на звільнення за власним бажанням
Директору ТОВ «ЗахіднийІмпорт» фінансового аналітика |
ЗАЯВА
Прошу звільнити мене з посади фінансового аналітика відділу аналітики та планування за власним бажанням.
10.02.2015 Овчаренко
Начальнику відділу кадрів Жабченко Т. В.: Коновалов |
За законом відпрацювати два тижні потрібно всім без винятку працівникам. Два тижні дається на завершення всіх виробничих справ з підведенням підсумку, осмислення, чи вірно прийнято рішення, пошуку нового працівника. Роботодавець іноді просить заявника в ці два тижні: навчити майбутнього співробітника; провести повну інвентаризацію і передати матеріальну відповідальність іншій особі за актами прийому-передачі.
У двотижневий період, позначений Трудовим кодексом, можна забрати невикористану відпустку або прохворіти (при наявності лікарняного листа). Якщо відносини з керівництвом досить стерпні, можна звернутися з проханням підписати заяву без відпрацювання і можливо, роботодавець піде назустріч.
Звільнитися в період випробувального терміну також можливо. Для звичайних службовців, працівників, зайнятих на тимчасових або сезонних роботах, при укладенні трудового договору до 2 місяців дається 3 дні, для керівників фірм – 30 днів. Тренерам, спортсменам дається 30 днів, виняток становлять особи, які уклали договір терміном менше 4 місяців.
Звіряйтесь з календарем, щоб день звільнення не випав на вихідні, так як розрахунок буде зроблений в перший робочий день після поставленої в заяві дати.
Зразок заяви на звільнення при знаходженні у відпустці або на лікарняному
Директору ТОВ (назва компанії, ПІБ) Від: (посада та ПІБ заявника) (посада та прізвище в родовому відмінку) |
ЗАЯВА
про надання щорічної основної відпустки з подальшим звільненням
Керуючись положеннями ст. 3 Закону України “Про відпустки”, прошу надати мені щорічну оплачувану відпустку строком на ___ днів, починаючи з ____ по ____ року включно, з подальшим звільненням за власним бажанням.
ПІБ заявника/Підпис/Дата |
Чинними законодавчими актами звільнення в період перебування у відпустці або на лікарняному не забороняється. Однак розвитку подій в такій роботодавець не може звільнити працівника при його відсутності на робочому місці. У ситуації перебування у відпустці співробітнику не забороняється подача заяви на звільнення, але в разі сумісництва з відпусткою заздалегідь пишеться відповідна заява.
Зауважимо, що звільнення після відпустки може бути і не надано роботодавцем, не суперечить трудовим нормам права. У разі позитивного рішення роботодавця останнім робочим днем буде прийнятий календарний день відпустки (зазвичай останній). Проте, для розрахунку буде прийнятий день перед відпусткою як повний робочий день. Враховуючи, що видача працівникові трудової книжки і всіх описаних вище документів проводиться в цей день. Це, швидше за все, виняток із загального правила.
Аналогічно складається справа з лікарняним. Співробітник має право надати заяву в період лікарняного. Існує ряд нюансів, пов’язаних з датою звільнення. Якщо дата, зазначена в заяві, перетнеться з днем перебування на лікарняному, датою звільнення буде прийнята та, яка вказана в заяві, тому що роботодавець не може змінювати дату звільнення.
У будь-якому випадку незалежно від присутності працівника на робочому місці, роботодавець в останній робочий день виконує розрахунок, випускає наказ, в ньому робиться позначка про те, що немає можливості ознайомити з наказом.
Таким чином, звільнення за власним бажанням – процес нескладний, що полягає в подачі заяви. Однак для того, щоб потім не бігати на попереднє місце роботи за довідками, краще заздалегідь подбати про це, подавши відповідну заяву. Не існує обмежень з боку законодавства, щоб звільнитися при знаходженні у відпустці або лікарняному. Підготувавшись заздалегідь та знаючи усі особливості звільнення в кожній індивідуальній ситуації, можна заощадити час. Не бійтеся змінювати місце роботи!