Координація соціальних виплат в Україні
Соціальна система обов’язкового пенсійного страхування в Україні перебуває під постійним контролем спеціального державного органу. Цим органом є Пенсійний фонд України. Саме тут і відбувається акумуляція всіх внесків по соціальному страхуванню, виробляється суворий облік цих даних. Людина, яка досягла пенсійного віку (згідно з існуючим діючим пенсійним законодавством), повинна в першу чергу звернутися до Пенсійного фонду для того, щоб отримувати своє заслужене соціальне страхування.
Згідно з існуючими законами, пенсія призначається людям, які досягли шістдесяти років з моменту народження. Раніше жінки могли виходити на пенсію в п’ятдесят п’ять років, а чоловіки – в шістдесят. Але, маючи на увазі те, що сучасна економічна ситуація в державі залишає бажати кращого, уряд вирішив зрівняти жінок і чоловіків в праві на пенсійне забезпечення.
Справа в тому, що крім пенсіонерів, які отримують своє соціальне грошове страхування з виходом на пенсію за віком, існує, також, категорія людей, яким призначено соціальні пенсії у зв’язку з інвалідністю або іншими умовами, які вимагають державних грошових виплат. Ветерани та діти війни, люди, що працюють в умовах підвищеного ризику, матері-одиначки, сироти, малозабезпечені та багатодітні сім’ї, інваліди та багато інших – усі вони живуть за рахунок того, що фонд соціального страхування надає їм грошову допомогу. Пенсійний фонд, в якому відбувається розгляд документів для пенсійного забезпечення реальних людей, має право самостійного формування державної політики, пов’язаної з соціальним страхуванням та пенсійними виплатами в країні.
Розроблені плани і пропозиції цей орган надає Міністру праці та соціальної політики, який представляє дані питання на рівні уряду. Отже, Кабінет Міністрів України координує діяльність, якою веде Пенсійний фонд, здійснюючи державний контроль процесу грошового обороту в системі пенсійного забезпечення та соціального страхування.