Відкрити меню

Щодо сутності поняття «благодійний фонд»: з якою метою він створюється?


 

Кожному з насЩодо сутності поняття «благодійний фонд»: з якою метою він створюється? доводилося хоча би раз у своєму житті зустрічати оголошення щодо розпочатого збору коштів на лікування чийогось серйозного захворювання, опубліковане на міському біл-борді, на скринці з фото побіля каси у якому-небудь супермаркеті, або пост у соцмережах з проханням щодо надання певної допомоги. Як відомо, громадяни реагують на них по-різному: хтось залишається байдужим та проходить повз, зосередившись на вирішенні власних проблем, а хтось усе ж таки намагається надати допомогу і вносить хоча б невеличку суму. Та існують люди, які вважають пріоритетним для себе життєвим напрямком надання допомоги тим, хто її потребує. Для цих людей актуальними є питання щодо сутності благодійного фонду, мети та вартості його організації.

Що являє собою благодійний фонд, з якою метою він створюється?

Благодійний фонд являє собою некомерційну організацію, створену з метою акумуляції та збору матеріальних та фінансових засобів, які спрямовуються на безоплатне надання спонсорської допомоги усім, хто її потребує. Дана організація володіє правом самостійно розпоряджатися фінансовими та матеріальними надходженнями і є звільненою від необхідності сплачувати податки.

Благодійні фонди засновуються передовсім філантропами з міцним фінансовим становищем. До подібних благодійних організацій приймаються усі бажаючі, здатні до систематичної участі у різних благодійних проектах та їх подальшого фінансування.

Щодо видів благодійництва в Україні

До видів такої діяльності в Україні відносять:

  • Передачу у власність проекту грошових коштів чи будь-якого майна.
  • Задіяння заповітів та договорів спадщини, у яких майно передається на організацію благодійництва.
  • Постійне чи тимчасове передання права на володіння майном.
  • Проведення різноманітних заходів з метою зібрання коштів (лотерей, аукціонів, конкурсів тощо).
  • Компенсацію витрат організації, якою приймається допомога.
  • Благодійну спільну діяльність тощо.

Щодо сутності поняття «благодійний фонд»: з якою метою він створюється?

Щодо порядку та вартості організації благодійного фонду

Отримання благодійної допомоги від фонду може відбуватися одночасно з отриманням соцвиплат та пільг, передбачених законодавством. У ході реєстрації благодійного фонду вартість частки кожного із засновників варіюється залежно від їхніх можливостей. Найчастіше у даному процесі бере участь спеціально найнята надійна юридична компанія, яка визначить вартість відкриття благодійного фонду, а також допоможе у проходженні процедури від самого її початку до фіналу.

На вартість організації благодійного фонду впливає багато факторів, які слід враховувати у ході підписання договору щодо його створення. Об’єм коштів залежить від набору послуг, обраних для використання ініціатором організації фонду. Декому буває достатньо разової консультації, яка складається з перевірки назви, розробки мети створення і підготовки статутних документів.

Підрахунок вартості реєстрації благодійного фонду потребує врахування факту участі юрфірми у процесі його створення, яка спричиняється до зростання ціни (за рахунок послуг, пов’язаних із подачею документів для держреєстрації, отриманням документації щодо здійсненої реєстрації, статусу неприбуткової організації, відкриттям банківського рахунку виготовленням печатки тощо).

За наявності у засновника бажання з перших днів роботи фонду організувати його потужне функціонування і збільшення швидкості надходження коштів, найоптимальнішим варіантом для нього буде вдатися до замовлення реєстраційних послуг у ЗМІ, через інформагентства, консультації з питань надання грантів. Прорахувати вартість відкриття благодійного фонду спроможна будь-яка юридична фірма. Засновникам важливо враховувати рівень її надійності. Вартість реєстрації фонду має бути максимально виправданою, оскільки дії щодо його організації оплачуються з тих коштів, які можна було б спрямувати на благодійність

106 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку