Відкрити меню

Плата за землю для фізичних осіб в Україні


Плата за землю для фізичних осіб в Україні

Однією зі значущих податкових відповідальностей громадян в Україні є сплата земельного податку. У цій статті ми розглянемо основні аспекти плати за землю для фізичних осіб, визначені законодавством України, а також надамо зрозумілі рекомендації щодо вчасної і правильної сплати цього податку.

Хто є платниками земельного податку?

Згідно зі статтею 269 Податкового кодексу України (ПКУ), платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі, які користуються земельними ділянками державної та комунальної власності на правах постійного користування. Також до цієї категорії входять платники орендної плати – орендарі земельних ділянок державної та комунальної власності за умов оренди.

Об’єкт оподаткування земельним податком

Об’єктом оподаткування земельним податком є земельні ділянки, які перебувають у власності, земельні частки (паї), які перебувають у власності, земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування. Також під оподаткуванням знаходяться земельні ділянки державної та комунальної власності, надані в користування за умов оренди (згідно зі статтею 270 ПКУ).

Терміни та процедура сплати

Податок фізичні особи зобов’язані сплатити протягом 60 днів з моменту отримання податкового повідомлення-рішення (пункт 287.5 статті 287 ПКУ). Цей термін визначений для того, щоб громадяни мали достатньо часу ознайомитися з рішенням та здійснити необхідні фінансові та правові заходи для вчасної сплати податку.

Станом на 1 грудня 2023 року територіальними органами Державної податкової служби сформовано понад 7,7 мільйонів податкових повідомлень-рішень по платі за землю фізичним особам на суму 3,9 мільярда гривень.

Особливості контролю та звернень платників

Податкове законодавство надає право платникам податків звертатися письмово або в електронній формі до контролюючого органу за їхнім місцем реєстрації або за місцем розташування земельних ділянок. Це дає можливість платникам податків перевірити і порівняти дані контролюючих органів і в разі виявлення розбіжностей внести необхідні корективи.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку, контролюючий орган проводить перерахунок суми податку протягом десяти робочих днів (пункт 286.5 статті 286 ПКУ).

Плата за землю для фізичних осіб є важливою частиною податкової системи України. Вчасна та правильна сплата земельного податку визначається чинним законодавством та є відповідальністю кожного громадянина. Ознайомившись з основними аспектами цього податку та дотримуючись визначених термінів і процедур, громадяни можуть уникнути непорозумінь та неприємностей, пов’язаних із сплатою земельного податку.

139 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку