Відкрити меню

Про пільги для військовослужбовців та УБД у сфері зборів та податків


Про пільги для військовослужбовців та УБД у сфері зборів та податків

Спеціальним законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (п. 18 ч. 1 ст. 12) УБД звільняються від сплати земельного податку, ЄСВ, ПДФО, судового та військового зборів.

Про звільнення від ПДФО

Згідно ст. 165 ПК України не оподатковуються:

  • Державна та соціальна матеріальна допомога для УБД, (у т.ч. грошові компенсації для особ з інвалідністю).
  • Грошові виплати для членів сімей військовослужбовців, які загинули/померли у період проходження ними служби.
  • Допомога для фізичних осіб та членів їхніх сімей, військовослужбовців, призваних на військову службу у зв’язку з мобілізацією.
  • Щорічна разова (до 5. 05).
  • Благодійна для УБД (Постанова КМУ № 653 від 26.11. 2014 р.).
  • Грошова компенсація військовослужбовцям за належне їм житло.
  • Пенсії (у т.ч. сума їх індексації)/щомісячне довічне утримання, отримувані з Пенсійного фонду України/бюджету.
  • Заробітня плата мобілізованим, яка виплачується з бюджету (згідно зі КЗпП України, ст.119 за ними зберігаються робочі місця й посади). За висновком Верховного Суду, від 01.01.2016 вказана норма не діє, оскільки ЗП мобілізованим виплачуються не з бюджету, а коштом роботодавця.

З яких доходів не стягується військовий збір?

Згідно зі ст. 63 ПК України, військовий збір не стягується з доходів, які не оподатковуються ПДФО. Згідно з ПК України (п/п 1.7 п. 16-1 підрозд. 10 р. 20), з грошового забезпечення військовослужбовців та відповідних працівників на час їх знаходження в зоні ООС військовий збір не стягується. Це стосується не лише постійних щомісячних доходів, а й ОГД (до прикладу, у разі звільнення).

Про звільнення від ЄСВ

Відповідно до ч. 3 ст. 39 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу”, за громадянами України, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом в період мобілізації, в особливий період, прийнятими за контрактом, у разі кризової ситуації, яка загрожує національній безпеці, мобілізації та воєнного стану на термін до закінчення особливого періоду чи демобілізації, державна реєстрація підприємницької діяльності ФОПів не припиняється. У разі, якщо фізичними особами-підприємцями підприємницька діяльність у період мобілізації не відбувалася, нарахування зборів та податків їм не здійснюється.

Згідно із ЗУ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (п. 9-2, р. 8), фізичні особи-підприємці, призвані на військову службу в ході мобілізації в особливий період або такі, що виконують посадові обов’язки щодо мобілізації згідно штатів воєнного часу, на весь період їх військової служби звільняються від сплати ЄСВ у разі, якщо вони не є роботодавцями. Такі особи мають у десятиденний термін після демобілізації подати заяву до ДФС.

Особам, що перебувають на лікуванні (чи реабілітації), пов’язаним із виконанням обов’язків у ході мобілізації, заяву необхідно подати у десятиденний термін після закінчення лікування.

До заяви додається копія військового квитка або іншого офіційного документа, у якому вказано дані про призов на військову службу.

У разі якщо платник єдиного внеску є роботодавцем, він може уповноважити іншу особу здійснювати виплату заробітньої плати робітникам протягом несення ним військової служби. Єдиний внесок, нарахований уповноваженою особою з цих виплат, демобілізована ФОП має сплачувати протягом 180 днів, починаючи від першого дня демобілізації. При цьому штрафні та фінансові санкції не нараховуються.

Право на звільнення від сплати ЄСВ надається не лише особам, мобілізованим примусово, але й тим, хто уклав контракт в особливий період добровільно.

Відповідно до ЗУ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (ч. 4 ст. 4), особи з інвалідністю, в т. ч. внаслідок війни, мають право не сплачувати ЄСВ.

Щодо сплати земельного податку

Згідно зі ст. 281 ПКУ, право не сплачувати земельний податок мають ветерани війни, а також члени сімей загиблих. Категорії земельних ділянок, на які поширюється звільнення від сплати земельного податку:

  • до 2 га – для ведення селянського господарства;
  • до 0,25 га у селах, до 0,15 га в селищах, до 0,10 га в містах – для будівництва житла чи господарських споруджень;
  • до 0,10 га – для індивідуального будівництва на дачній ділянці;
  • до 0,01 га для будівництва індивідуального гаражу;
  • до 0,12 га для ведення садівництва.

У разі наявності декількох ділянок одного виду використання, фізична особа до 1 травня поточного року має подати заяву, написану у довільній формі, до контролюючого органу за місцем розташування ділянки про те, яку саме земельну ділянку вона обирає для застосування належної їй пільги.

Від сплати земельного податку звільняються як власники, так і землекористувачі (за умови укладення та державної реєстрації договору оренди).

Хто звільняється від сплати судового збору?

ЗУ “Про судовий збір” (ст. 5) визначає осіб, які звільняються від сплати судового збору в ході розгляду справи в усіх судових інстанціях. До цього переліку законом внесено:

  • військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, призваних на навчальні (перевірочні, спеціальні) збори, пов’язані з виконанням військового чи службового обов’язку;
  • учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності, Героїв України – у справах, які пов’язані з порушенням їхніх прав;
  • позивачів у справах щодо надання статусу УБД ЗК України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” , п. 19-21, част. 1, ст. 6.

УБД-відповідач від сплати судового збору не звільняється.Доброе утро! Юридическая статья №3. С этой статьей просто мистика какая-то. Вчера над ней работала до глубокой ночи – ввиду обилия терминов сложно поднять уникальность. Выше 79% не поднималась. Сейчас та же статья без правок – 80%. Но с заголовком. Пойду проверю без заголовка.

67 переглядів

© 2023 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку