Відкрити меню

Відповідальність за неналежне використання РРО


Відповідальність за неналежне використання РРО

Використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) є обов’язковим для більшості суб’єктів господарювання в Україні. Відповідно до законодавства, їх неналежне використання може призвести до серйозних санкцій. Давайте розглянемо ключові аспекти цієї теми на основі останніх законодавчих змін.

Звільнення від відповідальності за порушення в минулому

Законом № 3219 було передбачено звільнення певних суб’єктів господарювання від відповідальності за порушення, які вони здійснювали з 1 січня 2022 року по 1 жовтня 2023 року. Однак, це звільнення не поширювалося на такі порушення, як:

  • порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів;
  • порушення при здійсненні діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти;
  • порушення при здійсненні діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

Повернення відповідальності за порушення в теперішньому

З 1 жовтня 2023 року знову введено штрафні санкції за порушення порядку використання РРО/ПРРО. Контролюючі органи звертають особливу увагу на належне використання цих систем.

На кого це правило не поширюється?

Закон № 265 від 1 жовтня 2023 року звільняє суб’єктів господарювання від відповідальності за порушення, які вони вчинили при продажу товарів та наданні послуг на таких територіях:

  • тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України;
  • територіях активних бойових дій;
  • територіях можливих бойових дій.

Проте залишається в силі відповідальність за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

Штрафи за порушення

Зміни визначили зменшення розміру штрафів для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку. Тепер штраф становить 25 – 50 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг). Проте це правило не поширюється на деякі категорії підприємців, зокрема тих, хто здійснює діяльність з продажу підакцизних товарів та інших специфічних товарів.

Особливий нагляд

Державна податкова служба наголошує, що під перевірки в першу чергу потрапляють лише ті суб’єкти господарювання, у діяльності яких існують ризики порушення податкового та іншого законодавства. Отже, важливо мати належну систему обліку та використання РРО для уникнення санкцій.

Загалом, відповідальне використання РРО/ПРРО є важливим аспектом фінансової діяльності будь-якого підприємства в Україні. Знання вимог законодавства та вчасне їх виконання допомагають уникнути неприємних ситуацій і зберегти репутацію та стабільність бізнесу.

14 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку