Щодо можливості завершення процедури приватизації квартири, розташованої на території, тимчасово окупованій ворогом
На жаль, в час, коли на наших землях точиться війна, завершення такої процедури для громадян, які прийняли рішення щодо переїзду на територію, підконтрольну Україні, не можливе.
Яким документом регулюється процедура приватизації?
Умови і правила приватизації житлового фонду регулює закон України “Про приватизацію державного житлового фонду”, прийнятий у 1992 р. (зі змінами). Відповідно до цього документу (далі – Закон), приватизація житлового державного фонду являє собою безкоштовну передачу у власність громадян квадратних метрів, на яких вони проживають, згідно з нормами, установленими законом.
До 2014 р. на всій території України, у т. ч. на території Донецької та Луганської областей, приватизація держжитла відбувалась у порядку, встановленому даним Законом. Приватизація займаного приміщення потребувала звернення громадянина, а також членів його родини, на той момент зареєстрованих у квартирі, до органів місцевої влади, подання заяви на приватизацію, а також надання необхідного пакету документів. Ті члени сім’ї, котрі з якихось причин не бажали брати участі у приватизації, мали надати особисту письмову відмову.
Які органи здійснюють приватизацію?
Згідно зі ст. 8 Закону, цим займаються спеціально створені при органи місцевої влади відділи з приватизації.
У місті Києві діє особливий порядок: приватизація тут здійснюється державними адміністраціями. На іншій території України, зокрема у Луганській та Донецькій областях, функцію приватизації, згідно Закону, здійснюють органи місцевої влади.
Після подій, які відбулися у 2014 р., органи місцевої влади міст Луганська та Донецька нікуди не переїхали, а залишилися на території, сьогодні тимчасово окупованій ворогом. Зараз ці органи не є діючими, тому установ, до яких можна було б звернутися громадянам, що переїхали на територію, підконтрольну Україні, щодо продовження процедури приватизації, розпочатої до початку воєнних дій, просто не існує.
Важливо! Юристи стверджують, що важливо знати, на якій стадії перебігу знаходиться процес приватизації: є він завершеним чи перерваним. У разі, якщо громадянин тільки почав збирати документи, справу завершення приватизації після його переїзду до підконтрольних Україні регіонів юристи вважають безперспективною.
У випадку, якщо громадянин встиг зібрати і подати необхідні матеріали, слід визначити долю органу влади, до якої вони були подані: чи він переїхав і перевіз усі архівні документи у безпечне місце, чи залишився на окупованій території.
Які саме документи необхідно подавати для здійснення процедури приватизації?
До цього переліку відносять:
- посвідчення особи кожного з усіх повнолітніх членів родини;
- технічний паспорт;
- копію ордера на займану квартиру;
- документи на житло;
- документи, якими підтверджується право на пільги щодо приватизації;
- документи, якими підтверджується, що наявне право на приватизацію громадянином досі не використовувалося у час, коли він проживав за своїм попереднім регіоном проживання.
Щодо термінів
Надані документи мають бути розглянуті протягом місяця (30 днів). По закінченні терміну розгляду громадянин отримує рішення і свідоцтво щодо права власності на житло.
200 переглядів