Відкрити меню

Щодо оформлення закордонного паспорта в Європі (Польща, Німеччина) для українських біженців


Щодо оформлення закордонного паспорта в Європі (Польща, Німеччина) для українських біженців

Біженці з України можуть здійснити замовлення закордонного паспорта, оснащеного безконтактним е-носієм, звернувшись у дипломатичну установу тієї держави, де вони перебувають (посольство або консульство). Відповідальною організацією за виготовлення закордонної документації є Державна міграційна служба, якою вже в 3-х польських містах (Варшаві, Гданську і Кракові) запущено роботу державного підприємства під назвою «Документ».

Сервісний центр у Польщі

Найоптимальнішим варіантом вироблення закордонного паспорта для біженців є звернення до польського сервісного паспортного центру. Це слід зробити навіть за тієї умови, що біженець перебуває в іншій країні Європи. Заявку для оформлення паспорта у перелічених польських містах подають, використовуючи мобільні програмно-технічні комплекси – мікроавтобуси із спеціальним облаштуванням, прикрашені символікою ДП «Документ».

Адреси розташування таких комплексів:

  • Варшава, Blue City, вул. Єрусалимські алеї, 179;
  • Краків: Plac Jana Nowaka-Jezioraskiego, буд. 31-154;
  • Гданськ: Chelm. Shopping center Cienista буд. 30, 80-046.

Усі сервісні центри працюють за графіком: у понеділок-суботу, з 10:00 до 19:00.

Щодо необхідної документації

Для вироблення закордонного паспорта необхідно подати:

  • паспорт громадянина України;
  • індивідуальний податковий номер ФО-платника податків (ідентифікаційний номер);
  • заяву-анкету (передбачено формування даного документу на місці);
  • закордонний паспорт, виданий раніше (за наявності);
  • проїзні документи дитини, видані раніше (як діючі, так і не діючі, а також оформлені на інше прізвище);
  • витяг з ЄРДР (Єдиного реєстру досудових розслідувань) – у випадку, якщо попередній закордонний паспорт для виїзду за кордон в Україні було викрадено);
  • фото (передбачено вироблення фотографії на місці).

Заявник має отримати SMS із сповіщенням про готовність заявленого документу. Після цього він може з’явитися особисто і забрати готовий документ.

Щодо оформлення закордонного паспорта в Європі (Польща, Німеччина) для українських біженців

Для чого потрібен закордонний паспорт: з практичного досвіду біженців-українців

Для вироблення закордонного паспорта для дитини з інвалідністю, біженці долають шлях з Німеччини до Варшави протягом п’ятнадцяти годин.

З їхніх слів, у Німеччині закордонний паспорт не вимагається. Паспорт потрібен для вільного перетину кордону, відвідання батька в Україні і безперешкодного повернення в ЄС.

Паспорт задіюють також при зверненні в консульство для взяття дитини на облік (це вимагається правилами). За наявності довідки щодо постановки дитини на такий облік її батько може без перешкод здійснити перетин кордону з Польщі до України та прибути до дитини в гості.

У Німеччині сервісні центри відсутні, записатися тут у консульстві онлайн, зі слів біженців, «просто нереально».

У варшавському сервісному центрі – «жива черга»: приблизно о 8:00 тут збирається приблизно 250-300 осіб, регулярно за списком відбувається перекличка. У порядку «живої черги» люди запрошуються до отримання талону та запису до е-черги, повідомлення про рух якої надійде на вайбер.

Ті, хто вже використовував польський сервіс для отримання закордонного документу, високо відгукуються про рівень його організації. Відмічається наявність достатньої кількості інспекторських кабінок та консультантів, які володіють українською.

Готовий документ та сервісні послуги можна оплатити кредитною картою українською банку (до 5 тис. грн.). Готівка не приймається.

Повідомлення щодо готовності документа протягом 1-1,5 місяців надходить на е-пошту. Паспорт необхідно отримувати батькам у присутності дитини, поштою документ не надсилається. Особи від шістнадцяти років мають отримати паспорт під підпис.

238 переглядів

© 2025 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку