Відкрити меню

Щодо порядку встановлення участі цивільних громадян в обороні нашої країни


Щодо порядку встановлення участі цивільних громадян в обороні нашої країни

Урядом затверджено порядок встановлення участі в обороні нашої держави осіб, які не володіють статусом військового. Ознайомитися із змістом документа, за бажанням, можна на урядовому порталі.

Хто може підтвердити участь в обороні нашої держави?

За встановленим порядком, таке підтвердження передбачено:

  • Для осіб з інвалідністю, отриманою через контузію, поранення, каліцтво, захворювання, одержані під час участі в заходах оборони, пов’язаних із широкомасштабною російською агресією.
  • Для членів родин осіб, які загинули, померли, безвісти пропали через контузію, каліцтво, поранення, захворювання, які були одержані у ході участі у заходах, пов’язаних із обороною держави в період дії воєнного стану.

Кого відносять до членів родини загиблих?

Відповідно до встановленого порядку, членами родини загиблого вважають:

  • Утриманців померлого (загиблого). У зв’язку із смертю годувальника останнім належиться виплата пенсії.
  • Одного з подружжя, за умови, що він не вступив у шлюб вдруге, незалежно від факту нарахування пенсії.
  • Дітей, які не побудували власні сім’ї.
  • Дітей, які встигли побудувати власні сім’ї, але набули статусу осіб з інвалідністю до того часу, коли досягли повнолітнього віку.
  • Дітей, батьки яких (обоє) загинули чи безвісно пропали.

Про порядок засвідчення участі у бойових діях

Відповідно до постанови Уряду за №448 від 15.04.2022, особа з інвалідністю для підтвердження своєї участі у бойових діях, окрім надання заяви за зразком (розміщена у додатку до постанови), надає пакет документів, які складаються:

  • з копії паспорта (для осіб без громадянства та іноземців) передбачено надання іншої документації);
  • копії довідки щодо причин отримання інвалідності та її групи, наданої медико-соціальною експертною комісією;
  • висновку судово-медичної експертизи, якою засвідчується поранення, контузія, каліцтво, захворювання (замість цього можна надати копію первинної облікової документації медиків, складеною у формі, затвердженій МОЗ);
  • довідки щодо участі особи в обороні під час воєнного стану, виданої командиром в/ч (підрозділу) ЗСУ, Державної прикордонної служби або іншого формування, у взаємодії з якими особа брала участь у вказаних заходах під час воєнного стану.

У разі відсутності даної довідки слід надати заяву командира військового підрозділу, до зони відповідальності якого відносився загиблий. Згодиться також надання заяви свідків (не менше двох), які брали участь в обороні пліч-о-пліч із заявником.

Достовірність підпису даних осіб має бути засвідчена нотаріусом чи командиром в/ч (підрозділу). У разі відсутності якогось із необхідних документів надається суддівське рішення щодо встановлення участі заявника в обороні у ході воєнного стану.

Щодо порядку встановлення участі цивільних громадян в обороні нашої країни

Про порядок встановлення участі у бойових діях рідними й близькими загиблого

Встановити участь в оборонних діях вояка, який загинув, пропав безвісти, помер через контузію, поранення, захворювання, каліцтво, може будь-який з повнолітніх членів сім’ї, який має подати особисто або надіслати поштою в Міністерство ветеранів заяву у письмовій формі щодо встановлення участі члена сім’ї у бойових діях. Рішення щодо встановлення участі особи в оборонних заходах приймається міжвідомчою комісією, утворена Міністерством ветеранів. Подати таку заяву можуть і неповнолітні. Умовою цього є надання письмової згоди того з батьків, хто залишився живим, опікуна, піклувальника, законного представника.

Щодо додаткової документації

До заяви додають:

  • паспорт (можна замінити тимчасовим посвідченням).
  • іноземці й особи без громадянства надають документ, підтверджуючий законність перебування у нашій державі.
  • законні представники – копію посвідчення особи заявника та документа, яким надається повноваження представника, копію свідоцтва про смерть;
  • батьки надають копію свідоцтва про народження вояка, який загинув (помер);
  • чоловік (дружина) має надати копію свідоцтва про шлюб;
  • дитина надає копію власного свідоцтва про народження;
  • до заяви надається також рішення судді, яким встановлюється загибель особи (зникнення безвісті, смерть через контузію, каліцтво, поранення, захворювання) тощо.

У разі наявності деяких документів в інформаційно-комунікаційній системі, їх не подають, а лише зазначають у заяві відповідні дані.

86 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку