Відкрити меню

Заміна документів після заміжжя (одруження)


Заміна документів після заміжжя (одруження)

Переважна більшість жінок одружуючись беруть прізвище свого чоловіка. А змінюючи прізвище, необхідно міняти і документи. Заміні підлягають: внутрішній і закордонний паспорти, ідентифікаційний код, водійське посвідчення. Це досить клопітка справа, яка займає багато часу і сил. Нижче детально розглянута кожна з процедур.

Заміна внутрішнього паспорта громадянина України

Замінити паспорт потрібно протягом 1 місяця після офіційного зареєстрування шлюбу. Такий строк передбачено чинним законодавством. Краще вирішити це питання своєчасно, інакше це тягне за собою юридичні наслідки: не можна буде підписувати договори, проводити банківські операції, отримати спадщину, здійснювати будь-які інші юридичні дії. Крім того, за несвоєчасну заміну паспорта громадянина України накладаються штрафні санкції.

З 1 жовтня 2016 року паспорт громадянина України видається у форматі пластикової ID-карти. Термін його оформлення – 20 робочих днів, експрес – 10 робочих днів.

Для того, щоб поміняти внутрішній паспорт, потрібно підготувати фотографію, старий паспорт, свідоцтво про шлюб (оригінал і копію), заповнити заяву і заплатити держмито. Залежно від ситуації можуть знадобитися і інші документи.

Заміна закордонного паспорта

Згідно з чинним законодавством, закордонний паспорт – документ, який підтверджує особу громадянина за межами своєї країни, тому він також вимагає заміни при зміні прізвища.

Термін видачі закордонного паспорта становить 3-20 робочих днів.

Процедура заміни закордонного паспорта практично нічим не відрізняється від заміни внутрішнього паспорта. Потрібно звернутися в підрозділ, який видає закордонні паспорти (Паспортний центр або ДМС), взявши з собою такі документи: внутрішній паспорт, ідентифікаційний код, закордонний паспорт, що підлягає обміну. Сьогодні закордонні паспорти – біометричні, тому потрібно буде ще залишити свій відбиток пальця. На місці потрібно заповнити заяву і оплатити держмито в установленому розмірі.

Заміна ідентифікаційного коду

Номер ідентифікаційного коду залишиться незмінним, він присвоюється людині на все життя, але саму картку ІПН видадуть вже з новим прізвищем. Для її отримання потрібно звернутися до органу податкової інспекції за місцем реєстрації. Із документів потрібні: паспорт (оригінал і копія), свідоцтво про шлюб (оригінал), довідка ІПН (оригінал). Також потрібно буде заповнити форму 5ДР.

Нова довідка буде готова через 5 робочих днів після звернення. Це потрібно враховувати, тому звернутися за її отриманням потрібно відразу ж після отримання внутрішнього паспорта громадянина країни.

Заміна водійського посвідчення

Багато хто побоюються, що зміна водійського посвідчення вимагає перездачі іспитів. Якщо ви належите до їх числа, порадуємо вас – перездавати іспити не потрібно!

Якщо водійське посвідчення не міняти, а возити разом з ним нотаріально завірену копію свідоцтва про шлюб, це загрожує штрафами і проблемами зі страховими виплатами, якщо трапиться ДТП або інший страховий випадок. Щоб не мати проблем з законом, посвідчення поміняти доведеться.

Заміна водійського посвідчення проводиться відповідно до діючого законодавства. Для цього потрібно звернутися в сервісний центр МВС з таким пакетом документів: внутрішній паспорт, довідка про реєстрацію місця проживання, ІПН (копія), діюче водійське посвідчення, медична довідка і свідоцтво про укладення шлюбу. Також доведеться заплатити за нове посвідчення, згідно з встановленими тарифами.

Рішення про зміну прізвища дуже важливий крок, і якщо ви не йдете на це тільки через те, що боїтеся проблем, пов’язаних із заміною документів, то насправді не все так складно, як може здатися на перший погляд.

760 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку