Відкрити меню

Зразок позовної заяви про визнання права власності на спадкове майно

В залежності від конкретних обставин справи, зміст позовної заяви про визнання права власності на спадкове майно може мати відмінності від представленого зразка. У той же час, структура заяви є незмінною. Тому у випадку, коли ви складаєте позов самостійно, без допомоги кваліфікованого юриста, ви можете спиратися на структуру наведену нижче.

До __________ суду
м._________
адреса:___________________
Позивач: ___________(ПІБ), паспорт (серія та номер, ким виданий), ідентифікаційний код, адреса:___________________, тел.:___________
Відповідач: _______ міська рада, адреса: _______________

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання права власності на спадкове майно (будинок)

Відповідно до свідоцтва про смерть серії ___ № ____, «__» ______ 20__ року померла Іванова Людмила Іванівна.

Я, (ПІБ позивача) являюсь внуком Івановою Людмили Іванівни, що підтверджується моїм свідоцтвом про народження серії __ № _____ від «__» ______ 20__ року та свідоцтвом про народження моєї матері серії ___ № _____ від «__» ______ 20__ року.

Моя мати – Іванова Олена Степанівна, померла «__» ______ 20__ року, про що свідчить свідоцтво про смерть серії __ № _____ від «__» ______ 20__ року.

Після смерті Іванової Л.І. відкрилась спадщина, а саме ½ частина домоволодіння №__, що знаходиться за адресою: _____________, яке належало їй на підставі договору купівлі – продажу від «__» ______ 20__ року № ____.

Згідно з ч. 1 ст. 1266 ЦК України внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 1 ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов’язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Звернувшись до _________ нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, отримати свідоцтво я не зміг, так-як у мене відсутнє свідоцтво про народження померлої бабусі – Іванової Л.І.

Згідно Постанови Пленуму ВСУ № 4 від 24.06.1983 року (із змінами внесеними Постановами від 25.12.92, 25.05.1998, що діяла на час відкриття спадщини), п. 4 визначено, що якщо в шестимісячний строк позивач фактично вступив в управління спадковим майном, або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права на спадкове майно, а не про продовження пропущеного строку.

В свою чергу, починаючи з «__» ______ 20__ року я проживав з Івановою Л.І. однією сім’єю за адресою _____________________.

Таким чином я фактично прийняв спадщину, вступив у володіння та управління майном, що належало моїй бабусі, оскільки проживаю в буд. № ___ по вул. ______, в м. _______.

Частиною першою статті 182 ЦК України, передбачено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Відповідно до ч. 1 ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Відповідно до ст. 392 Цивільного кодексу України, власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється чи не визнається іншою особою.

Право власності гарантоване ст. 41 Конституції України і не може бути визнане дійсним чи не дійсним, оскільки як суб’єктивне право є можливістю здійснювати або не здійснювати будь-які дії, що прямо незаборонені законом, у даному випадку – володіти, користуватися і розпоряджатися своїм житлом.

Таким чином, враховуючи те, що я прийнявши спадщину, подавши до нотаріальної контори відповідну заяву про прийняття спадщини, не маю можливості оформити в установленому, актами цивільного законодавства, порядку спадщину та отримати свідоцтво про право на спадщину на нерухоме майно, яким є домоволодіння, що знаходиться за адресою: __________________.

Тому на підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 3, 4, 38, 42, 44, 57, 58, 59, 64, 82, 109, 118, 119, 120 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 330, 388, 392 Цивільного кодексу України,

Прошу:

1. Відкрити провадження по справі;
2. Визнати за (ПІБ позивача) в порядку спадкування за законом, право власності на ½ частину домоволодіння № __, по вул. ______ в м. _________, яке складається з:
– житловий будинок з прибудовами А-1, А1-1, а1, а2, а3, загальною площею 98.0 кв.м., житловою 57.1 кв.м.;
– літня кухня з прибудовою Б;
– сарай В;
– вбиральня Г;
– погріб Е;
– навіс К;
– огорожа № 2, 3, 4, 6, 7;
– замощення 1.

Додатки:

1. Копія позовної заяви.
2. Квитанція про сплату судового збору.
3. Копія свідоцтва про смерть Іванової Л.І.
4. Копія свідоцтва про народження Іванової О.С.
5. Копія свідоцтва про смерть Іванової О.С.
6. Копія свідоцтва про народження (ПІБ позивача).
7. Копія витягу про реєстрацію спадкової справи.
8. Копія довідки-характеристики з БТІ від «__» ______ 20__ року.
9. Копія висновку про вартість домоволодіння від «__» ______ 20__ року.
10. Копія договору купівлі-продажу від «__» ______ 20__ року № __.
11. Копія технічного паспорту на домоволодіння.
12. Копія паспорту (ПІБ позивача).
13. Копія довідки про склад сімї від «__» ______ 20__ року за № __.
14. Копія довідки про склад сімї від «__» ______ 20__ року за № __.
15. Копія будинкової книги.
16. Копія довіреності на представника.

«___» _________ 20___р.              (ПІБ позивача)

Перш ніж подавати позов, якщо ви складаєте його самостійно, без допомоги юриста, вам варто вивчити зміст статей, на які ви будете спиратися при подачі позову та впевнитися, що ви маєте усі необхідні документи, докази і свідків по справі. Потрібно правильно обрати суд, до якого буде подаватися позовна заява.

Більше готових зразків знаходяться в розділі зразки позовних заяв. Підіберіть найбільш оптимальний приклад для вашого конкретного випадку.

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку