Відкрити меню

Зразок заяви про перегляд заочного рішення суду

В залежності від конкретних обставин справи, зміст заяви про про перегляд заочного рішення суду може мати відмінності від представленого зразка. У той же час, структура заяви є незмінною. Тому у випадку, коли ви складаєте її самостійно, без допомоги кваліфікованого юриста, ви можете спиратися на структуру наведену нижче.

До __________ суду
адреса:___________________

Позивач: ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО _________________________, адреса:___________________,

Відповідач: ____________ (П.І.Б), паспорт (серія та номер, ким виданий), ідентифікаційний код, адреса:___________________

Справа № _____________

Суддя _____________(ПІБ)

ЗАЯВА
про перегляд заочного рішення суду

_______ 20__ року ___________ районним судом ________ області розглянуто цивільну справу за позовом АТ ______________ до (ПІБ відповідача) про стягнення заборгованості за кредитним договором в розмірі 40 416.91 грн. та прийнято заочне рішення суду.

Однак про вказане рішення мені не було відомо, я вважав, що між сторонами було досягнуто мирного врегулювання спору оскільки мною було здійснено погашення заборгованості по кредиту в сумі 36 301.98 грн. і банківські працівники мене запевнили, що справа щодо стягнення боргу буде закрита, а нарахований залишок за відсотками та штрафами мені пробачать.

Так, у _______ 20__ року, звернувшись до сервісного центру УМВС з метою реалізації належного мені автомобіля мені було повідомлено про те, що на нього накладено арешт ДВС.

Здійснивши доступ до Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень мною було встановлено наявність постанови про відкриття виконавчого провадження та постанови про арешт мого майна, які винесені на підставі виконавчого листа за № _______ від _______ 20__ року.

Використовуючи надане мені ЦПК право, я, _______ 20__ року через свого представника, на підставі поданої заяви, ознайомився з матеріалами даної справи та отримав копію вказаного заочного рішення суду від _______ 20__ року.

Так, відповідно до ст. 228 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Вивчивши викладені у заочному рішенні факти, я вважаю, що воно підлягає до перегляду виходячи з наступного:
1. Взяти особисту участь у судових засіданнях по даній справі я не мав можливості оскільки перебував в довгостроковому відрядженні, крім того я вважав, що спір між сторонами вирішено мирним шляхом, а провадження по справі закрито.
Забезпечити явку в судове засідання свого представника в мене також не було можливості через складну фінансову ситуацію в моїй сім’ї.
2. Згідно рішення суду з мене стягнуто 40 416.91 грн. боргу та 1218.00 грн. судових витрат. Однак у зв’язку з тим, що я не міг бути присутнім на судовому засіданні, в мене не було можливості повідомити суд про свої заперечення щодо залишку заборгованості за тілом кредиту, нарахованої суми відсотків та пені.

Так, позов було подано у _______ 20__ року. _______ 20__ року судом порушено провадження по справі. Розмір позовних вимог складав 40 416.91 грн.

В свою чергу у _______ 20__ року я сплатив на користь позивача 19 801.98 грн., а у _______ 20__ року – 16 500 грн., тобто під час розгляду справи мною було сплачено на користь позивача в рахунок погашення кредитної заборгованості 36 301.98 грн.

Однак зазначена сума коштів не була врахована під час розгляду справи, хоча вона значно зменшує предмет позову, а відтак впливає і на обрахунок розміру заборгованості за відсотками, тілом кредиту та пені. На мою думку вказаний факт також повинен бути досліджений судом в судовому засіданні.

Відповідно до ч. 1 ст. 232 ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з’явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» я звільнений від сплати судового збору оскільки є інвалідом 2-ї групи.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 228, 229 ЦПК України,

Прошу:

1. Переглянути заочне рішення суду.
2. Скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду в загальному порядку.

Додатки:

1. Копія квитанції від _______ 20__ року.
2. Копія квитанції від _______ 20__ року.
3. Примірник заяви про перегляд заочного рішення суду для позивача.
4. Копія пенсійного посвідчення.

(ПІБ позивача)___________________        «___» _________ 20___р.

Більше готових зразків знаходяться в розділі зразки позовних заяв. Підіберіть найбільш оптимальний приклад для вашого конкретного випадку.

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку