Відкрити меню

Зразок позовної заяви про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території

До __________ суду м._________
адреса:_______________
Позивач:
Об’єднання співвласників багатоквартирного
будинку «Назва ОСББ», ЄДРПОУ: _________,
індекс____, адреса_______, тел.: ___________
Відповідач: (П.І.Б. Відповідача)______,
інд. номер_____________, індекс,
адреса:___________________,
засоби зв’язку невідомі
Ціна позову щодо вимог майнового характеру: (сума)__ грн.

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території

________ року, рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку, що знаходиться за адресою: _______________, було створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку під назвою ОСББ «Назва ОСББ».

Протоколом № __ загальних зборів співвласників від ______ року було затверджено статут в новій редакції, а також обрано головою об’єднання (П.І.Б. голови)___.

Протоколом № __ від _____ року, а саме пунктом №__ було затверджено проект кошторису об’єднання з розрахунку (сума)___ грн. за один квадратний метр житлової площі.

Згідно договору купівлі-продажу від ______ року власником квартири № __ в будинку, що за адресою: ________________, став (П.І.Б. Відповідача)______.

_______ року між ним та ОСББ «Назва ОСББ» було укладено Договір відносин власників житлових приміщень та голови правління. Відповідно до п. ____ Договору власник приміщення зобов’язується у встановлені терміни сплачувати належні платежі, економно використовувати воду, електричну та теплову енергію. Пунктом ___ Договору передбачено, що визначення розміру щомісячного платежу та цільових внесків на потреби ОСББ встановлюється рішенням загальних зборів членів ОСББ відповідно до чинного законодавства.

Так, відповідач зареєстрований за адресою (індекс), адреса_____________, та споживав послуги, що надавались ОСББ «Назва ОСББ». Між позивачем та Відповідачем встановлювалися зобов’язальні правовідносини з приводу утримання будинку та прибудинкової території.

Станом на ______ року сума заборгованості за особовим рахунком Відповідача складає ______ грн. __ коп. Це свідчить про неналежне виконання відповідачем зобов’язань, а тому порушує право Позивача на одержання плати за надані послуги з утримання будинку та прибудинкової території в установлений законом строк.

Між Відповідачем на Позивачем виникло зобов’язання, що підтверджується договором відносин власників житлових приміщень та Голови правління від ________ року.

________ року листом № _ Відповідача було повідомлено, що від _______року, протоколом № _ було затверджено розмір платежу на утримання будинку та прибудинкової території __ грн. за кв.м. загальної площі квартири. Та поставлено вимогу про те, що необхідно протягом семиденного терміну оплатити заборгованість.

Однак відповідач продовжує допускати зростання заборгованості та не вчинив жодного платежу щодо погашення заборгованості.

Відповідно до ст. 509 ЦК України, зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку. Зобов’язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 ЦК України. Згідно зазначеної статті, цивільні права та обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими акти, але за аналогією породжують цивільні права та обов’язки.

Таким чином, між Позивачем та Відповідачем виникли відносини, що породжують цивільні права та обов’язки, оскільки позивач надає житлово-комунальні послуги, а Відповідач ними користується.

Згідно Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі зобов’язані оплачувати житлово-комунальні послуги у строки встановлені договором або законом (ст. 20).

Частиною 5 ст. 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов’язковим для всіх співвласників.

Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Відповідно до п 4.2.5. укладеного договору «У встановлені терміни сплачувати належні платежі, економно використовувати воду, електрику та теплову енергію».

Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму богу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.

Ч. 6 ст. 13 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об’єднання голова правління ОСББ має право звернутися до суду.

Саме тому, заборгованість підлягає стягненню в повному обсязі за весь період з моменту її утворення.

Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст..ст. 15, 16 п. 5 ст. 267, 525, 526, 625 ЦК України, ст..ст. 38, 84, 88 ЦПК України, ст. 20, 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»

ПРОСИМО:

1. Стягнути з (П.І.Б. Відповідача)______ на користь ОСББ «Назва ОСББ» заборгованість по оплаті за послуги з утримання будинку та прибудинкової території в сумі ______ грн.
2. Стягнути з (П.І.Б. Відповідача)______ на користь ОСББ «Назва ОСББ» судовий збір в розмірі _____ грн.

Додатки:

  1. Копія позовної заяви для відповідача.
  2. Копія договору купівлі-продажу квартири.
  3. Копія договору відносин власників житлових приміщень та голови правління.
  4. Копія статуту Позивача.
  5. Копія виписки з ЄДР Позивача.
  6. Копія протоколу ОСББ № _ від _______ року.
  7. Копія протоколу ОСББ № _ від _______ року.
  8. Копія Вимоги про сплату боргу від ______ року.
  9. Розрахунок заборгованості.
  10. Платіжне доручення про сплату судового збору.

Голова ОСББ              (П.І.Б. Позивача)

Більше готових зразків знаходяться в розділі зразки позовних заяв. Підіберіть найбільш оптимальний приклад для вашого конкретного випадку.

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку