Відкрити меню

Про безоплатне отримання земельної ділянки: покроково


Про безоплатне отримання земельної ділянки: покроково

Згідно із ЗК (ст. 121, ч.1), громадянам України надається право безоплатного отримання земельних ділянок. Спробуємо представити покроковий алгоритм реалізації цього права. Які види ділянок надаються? Пропонується 6 видів ділянок:

  • для фермерського господарства – в розмірі земельного паю, визначеного для членів с/г підприємства (ділянка розташована на території міської, селищної або сільської ради, на якій знаходиться фермерство) для індивідуального с/г – до 2,0 га;
  • для садівництва – до 0,12 га;
  • для будівництва жилого будинку або господарських споруд (у селах – до 0,25 га, в селищах – до 0,15 га, в містах – до 0,10 га;
  • для будівництва дачі – до 0,10 га;
  • для спорудження гаражів – до 0,01 га.

Щодо безоплатної процедури: перший крок в алгоритмі дій

Перше, що треба зробити, це відшукати земельну ділянку, яка є незайнятою. Для цього необхідно скористатись Публічною кадастровою картою, звернувшись до органів виконавчої влади (місцевого самоврядування), якими здійснюється розпорядження землями комунальної та державної власності. Відкривши публічну кадастрову карту, слід знайти на ній потрібний населений пункт. Ділянки, які в земельному кадастрі не зареєстровані, виділяються контуром синього кольору. Можна сподіватися, що ці ділянки не зайняті.

Початком роботи Держземкадастру є 2013 р. З тих пір відбувається поступове наповнення Публічної кадастрової карти. Важливо знати, що земельні ділянки, передані у власність у дев’яності, відображаються на ній як зареєстровані.

Переконатись у тому, що ділянка на зайнята, можна, подавши запит щодо одержання довідки 6-ЗЕМ (статистична звітність провадилася до грудня 2015 р.) Для цього треба зайти на сайт ДЗК. Послуга здійснюється безоплатно. Відповідь щодо готовності довідки надійде на електронну пошту по 2 тижнях. Щоб її забрати, слід звернутися до відповідного ЦНАПу. У разі, якщо знайдена ділянка є вільною, відмовити заявнику організація не має права.

Крок другий: як подати клопотання?

Згідно із статтею 118 (ч. 6) ЗК, подача клопотання є наступним кроком у процесі безоплатного одержання ділянки. Зміст клопотання – прохання щодо надання дозволу на створення проєкту землеустрою стосовно відведення земельної ділянки у власність. Клопотання подають:

  • до міської, селищної або сільської ради – щодо земельних ділянок комунальної власності, розташованих на теритиорії населеного пункту;
  • до райдержадміністрації – стосовно земельних ділянок державної власності, розташування яких виходить за межі населених пунктів;
  • до Держслужби України з питань геодезії, кадастру та картографії – стосовно земельних ділянок для ведення індивідуального с/г (садівництва) держвласності поза територіями населених пунктів.

Про безоплатне отримання земельної ділянки: покроково

У тексті клопотання неодмінно має бути вказаний розмір ділянки (орієнтовний) та її цільове призначення. На розгляд клопотання органу, якому воно подається, дається строк до 1 місяця.

Крок третій: розробляємо проєкт землеустрою Громадянин має звернутися до землевпорядника, який повинен розробити проєкт протягом повроку. Проєкт має включати документи, зазначені у статті 50 ЗУ “Про землеустрій” за № 858-IV від 22 травня 2003 р.

Крок четвертий: екстериторіальне погодження Наступним кроком на шляху безоплатного одержання земельної ділянки є екстериторіальне погодження створеного проєкту. Це означає, що дотримання вимог з боку землевпорядника має бути перевірене і погождене експертом. На це відводиться двотижневий термін.

Крок п’ятий: реєстрація ділянки

Фінальним етапом на шляху до реалізації мрії є затвердження (упродовж 2-х тижнів) проєкту, яке здійснюється тією ж організацією, що надавала дозвіл. Далі право на земельну ділянку слід зареєструвати в ЦНАП. Перелік потрібних документів складається із:

  • заяви;
  • погодженого проекту землеустрою;
  • ХМL-файлу;
  • витягу з ДЗК.

Ділянці присвоюється кадастровий номер, після чого землевласник приймає вітання з приводу безоплатного її отримання.

164 перегляди

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку