Відкрити меню

Про підтвердження неможливості виконання власниками підприємств податкових зобов’язань


Про підтвердження неможливості виконання власниками підприємств податкових зобов'язань

Багатьох власників підприємств хвилюює питання щодо правильного підтвердження неможливісті виконання ними обов’язку оподатківання. Для таких власників господарств важливо дізнатися, якою є позиція у цьому питанні контролючих органів. Варто також поцікавитися особливостями судової практики та рекомендаціями юристів щодо забезпечення правомірності вирішення даного питання.

Що радять юристи?

Щодо важливості документації. Заяву до контролюючих органів щодо неможливості виконання обов’язків оподаткування варто супроводжувати мтеріалами, узгодженими з вимогами затвердженого Законом Переліку документації, якою підтверджується неможливість здійснити платіж платником податків – юрособою. Документ за №225 датовано 29 липня 2022-го. Надання даного документу забезпечує найбільшу ефективність результату.

  • Щодо чіткості та об’єктивності. Дуже важливо у цій справі дотримуватися об’єктивності й чіткості. Ні в якому разі надана документація не повинна викликати у органів контролю будь-яких зауваженб або сумнівів.
  • Щодо доказів втрат. Згадуючи про втрату комп’ютерного або будь-якого з інших обладнань, документації тощо, важливою є конкретизація щодо знищених або втрачених предметів чи одиниць документації. При цьому необхідно надати докази важливості траченого для провадження підприємством господарської діяльності.
  • Щодо судової практики. Постанова Касаційного адмінсуду від 04 жовтня 2023 р. (справа № 160/19575/22) підтримує висновки, зроблені судами передуючих інстанцій щодо необхідності для позивача підтвердити при зверненні до контролюючих органів із відповідною заявою неможливість своєчасного виконання податкового обов’язку, скориставшись документами, зазначеними у вказаному вище Переліку.

Відповідно до вказаної справи Верховний суд констатував відсутність в акті щодо втрати (знищення/зіпсуття) обладнання (комп’ютерного /іншого) доказів того, що вони були втрачені (знищені або зіпсуті внаслідок ведення бойових дій). Також у наданих документах відсутня конкретизація, яке обладнання/яку документацію було знищено/зіпсуто, також не доведена важливість втраченої документації у провадженні господарської діяльності підприємством.

Про підтвердження неможливості виконання власниками підприємств податкових зобов'язань

Судом касаційної інстанції засвідчена відсутність у матеріалах, наданих позивачем, даних щодо втрати (знищення/ зіпсуття) первинної документації, комп’ютерного/іншого обладнання внаслідок ведення дій, пов’язаних із широкомасштабною агресією РФ.

Не підтверджено також, що у втрачених документах було розміщно актуальну інформацію, необхідну для подання звітності щодо поточних періодів господарської діяльності тощо.

Урахувавши все зазначене, Верховний Суд виніс рішення щодо відсутності правових підстав для задоволення вимог позову. Серед важливих аспектів у даному рішенні є доведення судом відсутності документів, необхідних для підтвердження втрати первинної документації/обладнання у результаті проведення бойових дій.

Юристи рекомендують у прагненні підтвердити неможливість виконання підприємством податкових зобов’язань не припускатися подібних помилок – це забезпечить відсутність стресів та процвітання бізнесу.

68 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку