Відкрити меню

Щодо пільг для орендарів під час воєнного стану


Щодо пільг для орендарів під час воєнного стану

1.06.2022 р. вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України №634 від 27.05.2022, зміст якої розкриває особливості оренди комунального й державного майна у період воєнного стану. У документі представлено ряд пільг, запроваджених для орендарів.

Відповідно до Постанови, на п-д воєнного стану та ще на три місяці потому (наступні після скасування/припинення особливого періоду), але не далі як до 31.12. 2022, звільняються від плати за оренду підприємці, які підписали договори оренди комунального й державного майна. Пільга стосується:

  • ФОПів та фізичних осіб, призваних до лав Збройних Сил після оголошення особливого періоду;
  • осіб, використовуючих оренду об’єктів, розміщених на територіях, де немає доступу до держреєстру Міністерства юстиції (в обл-х:

Донецькій, Запорізькій (у Бердянському, Василівському, Мелітопольському та Пологівському р-нах), Луганській, Миколаївській (у Вознесенському, Баштанському р-нах, за викл. с.: Братське, Доманівка, м. Южноукраїнського, у Миколаївському р-ні, за викл. обл-го центру), у Харківській (у Богодухівському р-ні, за викл. м. Валкова, м. Богодухова, с. Краснокутської, у Ізюмському, Куп’янському, Харківському р-нах, за викл. м. Мерефи, м. Харкова, селища Нової Водолаги, у Чугуївському р-ні, за викл. м. Змієва), у Херсонській обл., в АРК, у м. Севастополі, та інш.

Не далі, ніж до 30.09. 2022 р., звільняються від орендної плати підприємці, якими використовуються об’єкти, розміщені:

  • на територіях областей: Київської, Чернігівської, Запорізької, Миколаївської, Харківської, Сумської (за викл. обл-х міст) та м. Києва;
  • у культурних та освітніх закладах (на погодинній основі).

Не далі, ніж до 30.05. 2022 р., звільняються від плати за оренду підприємці, якими використовується майно, розміщене у Кіровоградській, Дніпропетровській, Житомирській, Одеській обл-х.

Щодо пільг для орендарів під час воєнного стану

У п-д воєнного стану і ще протягом 3-х місяців по його припиненні/скасуванні нараховується оплата, яка становить 75% обсягу оплати, встановленої договором (враховується її індексація) підприємцям, використовуючим оренду єдиних майнових комплексів (їх підрозділів). Виключення становить оренда майна, розміщеного в обл-х: Донецькій, Запорізькій (у Мелітопольському, Василівському, Бердянському та Пологівському р-нах), у Луганській, Миколаївській (у Вознесенському, Баштанському р-нах, за викл. с.: Братського, Доманівки, м. Южноукраїнської, у Миколаївському р-ні (за викл. обл-го центру), у Харківській (у Богодухівському р-ні, за викл. м. Валкова, с. Краснокутської, м. Богодухова, в Ізюмському, Куп’янському, Харківському р-нах, за викл. м. Мерефи, м. Харкова, селища Нової Водолаги, у Чугуївському р-ні, за викл. м. Змієва), у Херсонській обл., в АРК, у м. Севастополі, у Чернігівській, Київській, Харківській, Сумській обл. (за викл. обл-х міст), у Кіровоградській, Дніпропетровській, Житомирській, Одеській обл., у м. Київ.

Орендна плата у 50% розміру оплати, яка встановлена договором (враховується індексація) нараховується для орендарів, які орендують об’єкти на територіях, окрім тих, що розміщені в областях: Донецькій, Запорізькій (у Бердянському, Василівському, Мелітопольському та Пологівському р-нах), у Луганській, Миколаївській (у Вознесенському, Баштанському р-нах, за викл. селищ: Братського, Доманівки, м. Южноукраїнська, у Миколаївському р-ні (за викл. обл-го центру), у Харківській (у Богодухівському р-ні, за викл. м. Валкова, м. Богодухова, с. Краснокутська, в Ізюмському, Куп’янському, Харківському р-нах, за викл. м. Мерефи, м. Харкова, селища Нової Водолаги, у Чугуївському районі, за викл. м. Змієва), у Херсонській обл., АРК, м. Севастополі, у Чернігівській, Київській, Харківській, Сумській (за викл. обл. міст); у Кіровоградській, Дніпропетровській, Житомирській, Одеській, у м. Києві,

На територіях Київської, Сумської, Чернігівської, Запорізької, Харківської, Миколаївської обл. (за викл. обл-х міст) та м. Києва після 30.09. 2022 р. та на територіях Дніпропетровської, Житомирської, Кіровоградської та Одеської обл. після 30.05. 2022 р., встановлюється плата 50% її розміру – не далі як до 31.12. 2022.

Ця пільга застосовується щодо договорів оренди державного й комунального майна, чинних на 24.02. 2022 р./ підписаних пізніше за підсумками аукціонів, які відбулися 24.02. 2022 р. чи раніше. Переплата станом на 1.06.2022 р. зараховується за майбутній період.

280 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку