Як відновити втрачений військовий квиток?
Війна, яка триває в Україні, змінила життя кожного українця. Військові дії, що точаться на наших територіях, обстріли, від яких потерпає населення мирних міст, гіркі обставини, які змушують людей кидати свої домівки й переселятися до більш безпечних регіонів – все це складає картину нашого сьогодення, наповненого різного роду втратами.
Одним із злободенних питань, які доводиться вирішувати українцям із допомогою юристів, є питання щодо правильного порядку відновлення загублених у воєнному лихолітті документів.
Сьогодні ми розкажемо про те, як правильно відновити найважливіший для будь-кого з наших військових документ – військовий квиток.
Щодо важливості документу
Статус військового квитка визначено рядом законодавчих актів: Указом Президента України № 582/2016 від 30.12. 2016 р.; Кодексом України про адміністративні правопорушення. Військовим квитком визначається належність його власника до служби у війську, в запасі. Документ діє безстроково і свідчить про те, що його власник є військовозобов’язаним.
До обов’язків військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста) відносяться:
- надійне збереження військового квитка;
- стеження за точним та своєчасним внесенням до змісту документу наявних змін;
- дотримання вимог, означених у законі «Про військовий обов’язок і військову службу» від 4. 04. 2006 року за №3597–IV.
Як діяти у разі втрати квитка?
Повторна видача військового квитка можлива лише за рішенням керівника відповідного військкомату. Підставою для прийняття такого рішення є рапорт (заява), подана військовослужбовцем (військовозобов’язаним, резервістом).
Умовами повторного видання документу є:
- непридатність квитка для подальшого користування у результаті фізичного погіршення стану;
- знищення документу у результаті стихійного лиха;
- викрадення/втрата квитка;
- зміна ПІБ військового.
Куди слід звертатися?
Діючий військовослужбовець зобов’язаний невідкладно повідомити про втрату документу безпосереднього командира. Він має подати на ім’я командира рапорт, пояснивши причини втрати квитка та сформулювавши прохання щодо повторної видачі документу.
Військовозобов’язаний, звільнений з військової служби, та резервіст має звернутися із заявою до керівника територіального центру комплектування (військкомату), де він поставлений на військовий облік. Заява повинна містити пояснення причин втрати документу.
За необхідності повторного одержання військового квитка, пов’язаної із зміною ПІБ військового, підставою такої видачі є надання військовим нового паспорта.
Надавати документ іншій особі військовослужбовець може лише за умови отримання від особи, якій він передається, розписки, складеної у порядку, відповідному вимогам закону.
Щодо відповідальності за недбалість
Законом передбачається відповідальність за недбалість у збереженні, яка призвела до втрати військового квитка. Згідно із ст. 211 КУпАП недбалість у зберіганні документу карається штрафом, розмір якого дорівнює 510 – 850 грн. У разі повторного правопорушення, або вчинення його в особливий період військовий може бути покараний накладенням штрафу на суму, яка складає 850-1700 грн.
725 переглядів