Відкрити меню

Як законодавство України сприяє вивченню та використанню англійської мови в країні


Як законодавство України сприяє вивченню та використанню англійської мови в країні8 червня поточного року ВР України зареєструвала підготовлений Кабінетом Міністрів законопроект, яким закріплюється англійська мова у якості мови міжнародного спілкування в Україні.

Зі слів прем’єр-міністра

Зі слів прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, питання розроблялося за участі представників Міністерства культури та Мінцифри.

Також напрацьовані рішення, завдяки яким вивчення англійської стало доступнішим для усіх бажаючих. Як стверджує чиновник, наразі в Україні суттєво зросла потреба в знавцях англійської мови, отже доступність її вивчення для українців стала особливо актуальною.

Зі слів посадовця, після того як Україна одержить перемогу у війні, що розгортається на теренах нашої батьківщини, буде розпочато масштабний проєкт, спрямований на її відновлення. Очікується залучення до цього низки іноземних інвесторів та компаній, якими буде розвиватися бізнес, а також створюватимуться робочі місця.

Англійська мова сприятиме відкриттю широкого доступу до знань та ринку праці. Володіння англійською також спрощує доступ до культурних та інформаційних продуктів, підвищує шанс отримувати вищу заробітну платню. Отримання українцями усіх цих переваг сприятиме затвердженню України у якості регіонального лідера, запевняє чиновник.

Що передбачає законопроект?

У змісті законопроекту міститься твердження щодо сприяння держави забезпеченню можливостей для вивчення англійської мови, а також її використання у публічних сферах суспільного життя у всіх регіонах України.

Законопроект передбачає обов’язкове володіння англійською мовою для певної категорії осіб, зокрема для тих, хто претендує на заміщення деяких посад. Зокрема до цього переліку автори документу відносять:

  • державних службовців категорій «А», «Б»,«В»;
  • голів місцевих державних адміністрацій, а також та їх заступників;
  • військовослужбовців офіцерського складу, поліцейських середнього та вищого складу, прокурорів;
  • чиновників податкових та митних органів;
  • керівників суб’єктів господарювання, які відносяться до держсектору економіки.

Як законодавство України сприяє вивченню та використанню англійської мови в країні

Щодо вимог

Законопроект визначає ряд вимог до рівня володіння англійською. Відповідно до вимог законодавців, цей рівень має відповідати стандартам STANAG 6001 Організації Північноатлантичного договору, а також рекомендаціям Ради Європи щодо мовної освіти CEFR.

Згідно законопроекту рівень володіння англійською зазначених вище осіб повинен бути не нижче В2. Знання англійської мови на цьому рівні передбачає отримання надбавки до посадового окладу у розмірі 10 відсотків.

Автори законопроекту пропонують екзаменувати українських громадян на знання ними англійської безкоштовно.

Коли закон набере чинності

Вступ прийнятого документу у законну силу сприятиме провадженню листування органів державної влади з іноземними адресатами саме англійською (за умови надання адресатом відповідного прохання).

Законопроектом також передбачена необхідність виконання вебсайтів інтернет – представництв органів місцевого самоврядування та державної влади як українською, так і англійською мовою.

Слід зауважити, що прийняття даного Закону призведе до суттєвих змін у багатьох сферах суспільного життя: освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я тощо.

228 переглядів

© 2025 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку