Відкрити меню

Як звільнитися з військової служби по досягненні граничного віку?


Як звільнитися з військової служби по досягненні граничного віку?

Законодавством України визначено ряд підстав для звільнення з військової служби. За статистикою, з оголошенням особливого періоду інформація про законні підстави для звільнення для військовослужбовців залишається актуальною. Загальні засади несення в Україні військової служби визначені у профільному законі «Про військовий обов’язок № 2232-ХІІ від 25.03.1992. Що говорить Закон про особливості звільнення з військової служби по досягненні граничного віку?

Щодо граничного віку служби

Документ встановлює такі межі граничного віку знаходження військових на службі:

  • Для рядових, сержантів і старшин за контрактом – до сорока п’яти років.
  • Для молодших офіцерів – до сорока п’яти років.
  • Офіцерам старшого складу – майорам (капітанам 3-го рангу), підполковникам (капітанам другого рангу) законом визначена гранична вікова межа – п’ятдесят років; полковникам (капітанам 1-го рангу) – п’ятдесят п’ять років.
  • Військовослужбовці вищого офіцерського складу за законом повинні звільнитися по досягненні ними шестидесяти років.

Військовослужбовцям ЗСУ та інших військових формувань із високим рівнем професійної підготовки та багатим практичним досвідом, придатними для служби за станом здоров’я, надаєтся право за виявленим ними бажанням продовжувати службу впродовж п’яти років по досягненні граничного віку.

Гранична вікова межа служби військовозобов’язаних/резервістів, призваних на за призовом на особливий період, під час мобілізації, прирівнена законом до граничної вікової межі знаходження в запасі та у резерві (ст. 22 Закону).

Щодо граничного віку знаходження в запасі

Згідно зі ст. 28 Закону, в запасі військовозобов’язаних виділяються два розряди, встановлені відповідно до їх віку:

  • для рядових, сержантів і старшин 1-го розряду визначено граничний вік запасу – тридцять п’ять років;
  • 2-го розряду – шістдесят років.

Гранична вікова межа знаходження в запасі для офіцерів 1-го розряду:

  • для офіцерів молодшого складу – до сорока п’яти років;
  • для офіцерів старшого складу – майорів (капітанів 3-го рангу), підполковників (капітанів 2-го рангу) – до п’ятидесяти років; полковників (капітанів 1-го рангу) – до п’ятидесяти п’яти років;
  • для офіцерів вищого офіцерського складу – до шестидесяти років.

Для офіцерів 2-го розряду граничний вік знаходження в запасі:

  • з числа молодшого й старшого офіцерського складу – до шестидесяти років;
  • з числа вищого офіцерського складу – до шестидесяти п’яти років.

Згідно із част. 4 статті 28 Закону, граничний вік запасу для офіцерів другого розряду є граничним віком знаходження військовослужбовців у запасі та в резерві.

Як звільнитися з військової служби по досягненні граничного віку?

Згідно із част. 2, 3 статті 28 Закону, військові по досягненні ними граничного віку знаходження в запасі/ резерві, мають бути звільненими зі служби за віком або нести службу далі. Порядок проходження служби такими військовослужбовцями встановлений у част. 2 статті 22 Закону.

З Інструкції про порядок звільнення з війська

Інструкція щодо організації служби та звільнення військових затверджена у Наказі МОУ від 10.04.2009 р. № 170. Згідно із абзацем 5, розділу 14 Інструкції, командир в/ч, підлеглі якого за законом повинні бути звільненими (або ними виявлене таке бажання), повинен за 4 місяці до досягнення ними граничного віку (не пізніше!):

  • підрахувати вислугу років служби підлеглих;
  • організувати проходження ними ВЛК.

Рішення військово-лікарської комісії мають враховуватися для визначення підстав для звільнення. При звільненні по досягненні граничного віку військові мають право не проходити ВЛК.

Згідно Інструкції, особи, які мають дві підстави звільнення – “за віком” і “за станом здоров’я” – повинні зробити вибір на одній з них. Юристи радять зупинитися на підставі «за станом здоров’я»: вона дає право звільненому одержати грошову допомогу (одноразову).

Документи на звільнення повинні бути видані і доведені до в/ч за 2 місяці до досягнення військовими, які звільняються, граничного віку.

1023 перегляди

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку