Відкрити меню

За які автомобілі доведеться сплатити податок у 2024 році?


За які автомобілі доведеться сплатити податок у 2024 році?

Придбали або тільки плануєте покупку нового авто та бажаєте переконатись, чи не підлягає воно оподаткуванню? Про це і поговоримо сьогодні.

Транспортний податок: що це?

Транспортний податок – це обов’язковий платіж, який необхідно сплатити за кожен придбаний автомобіль, якщо він відповідає певним критеріям. Зокрема, авто повинно мати середньоринкову вартість, що перевищує 375 мінімальних заробітних плат, тобто у 2024 році ця сума становить 2 662 500 гривень. Також автомобіль повинен бути випущений не більше п’яти років тому.

Розмір транспортного податку становить 25 000 гривень за кожний автомобіль, який відповідає встановленим критеріям.

Як обчислюється податок?

Необхідність сплати транспортного податку виникає, якщо автомобіль відповідає обов’язковим умовам. Платник податку не зобов’язаний самостійно розраховувати суму податку, оскільки це рішення приймає Державна податкова служба. Повідомлення-рішення про нарахування податку надсилається платнику, і він повинен його оплатити протягом 60 днів з моменту отримання.

За які автомобілі потрібно сплачувати податок?

При розгляді критеріїв, за якими автомобіль стає об’єктом оподаткування, слід звертати увагу на такі аспекти:

  1. Середньоринкова вартість: Якщо вартість авто перевищує 375 мінімальних заробітних плат, встановлених на рік придбання.
  2. Рік випуску: Автомобіль повинен бути випущений не більше п’яти років тому.

Якщо ваше авто не відповідає цим умовам, ви звільнені від сплати транспортного податку.

Що робити, якщо немає податкового повідомлення вчасно?

У випадку, якщо Державна податкова служба не надіслала вам податкове повідомлення-рішення вчасно, ви все одно зобов’язані сплатити податок. Затримка у висилці повідомлення не звільняє вас від цього обов’язку. Ви можете самостійно звертатися до служби і дізнаватися про наявність податкового боргу.

Чи можна оскаржити податкове рішення?

Так, у разі незгоди з податковим рішенням ви маєте право скористатися адміністративним чи судовим порядком оскарження.

Адміністративне оскарження передбачає подання скарги до вищестоящого органу, а судове оскарження – звернення до адміністративного суду.

Необхідно правильно скласти скаргу, вказавши всі необхідні дані та аргументи. Звертатися до професіоналів може значно полегшити цей процес.

Таким чином, сплата транспортного податку для автомобілів, які відповідають встановленим критеріям, стає обов’язковою у 2024 році. Важливо слідкувати за вчасністю отримання податкового повідомлення та, у разі виникнення сумнівів чи розбіжностей, правильно скористатися можливістю оскарження.

38 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку