Відкрити меню

Щодо класифікації видів економічної діяльності (КВЕДу)


Щодо класифікації видів економічної діяльності (КВЕДу)

Класифікацією видів економічної діяльності (далі – КВЕДом) встановлюються основи для підготовки та поширення статистичної інформації щодо видів економічної діяльності.

Основним призначенням КВЕДу є визначення та кодування основних та допоміжних видів економічної діяльності юридичних осіб, а також відокремлених підрозділів юридичних підприємців та ФО.

Чи є обов’язковим змінювання (додавання) КВЕДів?

Згідно із п. 298.2.3 ПКУ, платнику податків на спрощеній системі оподаткування, в разі якщо він займається забороненою діяльністю або господарською діяльностю без відповідного КВЕДу, необхідно здійснити перехід на загальну систему оподаткування. Порушення даного зобов’язання, виявлене у ході перевірки, призведе до самостійного переведення податковою такого платника податків на загальну систему оподаткування минулого періоду (згідно зі ст. 299.11 ПКУ). Окрім того, за цим доходом платник змушений буде сплатити 15% ЄП ( згідно зі ст. 293.4 ПКУ).

У разі якщо платник податків перебуває на загальній системі, то за ведення діяльністі без КВЕДів його витрати податковою можуть бути не визнаними, у зв’язку з чим йому будуть нараховані додаткові податки.

Про спосіб вибору КВЕДу

Варто пам’ятати про те, що кількість КВЕДів не є обмеженою. Тому спеціалісти рекомендують додавання КВЕДів і за схожими (суміжними) видами діяльності. До прикладу, за умови здійснення підприємцем торгової діяльності, слід застосувати додавання трьох різних КВЕДів: торгівля у спеціалізованому та неспеціалізованому магазинах, а також через інтернет.

Слід розрізняти оптову та роздрібну торгівлю певним видом товарів, а також торгівлю даним товаром та його виробництво. Існує необхідність додавання різних КВЕДів за кожен із перелічених видів діяльності.

У випадку, якщо підприємцем здійснюється не основна діяльність, не потрібно додавати КВЕДи, які є для єдиного податку забороненими.

Щодо класифікації видів економічної діяльності (КВЕДу)

Про порядок додавання КВЕДів

Алгоритм дій такий:

  • Спершу КВЕД додається (змінюється) у Єдиному державному реєстрі. Це можна зробити самостійно через застосунок Дії, або ж звернутися до нотаріуса чи реєстратора.
  • Далі платник податків має отримати витяг Держреєстру з оновленою інформацією.
  • У випадку, якщо платник податків знаходиться на спрощеній системі оподаткування, йому необхідно буде здійснити додавання КВЕД до реєстру платників єдиного податку (ПЄП).
  • Відповідна заява подається через е-кабінет платника податків. По відправленні заяви щодо зміни КВЕДів необхідно доправити податковій (застосувавши е-кабінет) запит щодо отримання витягу із реєстру ПЄП.

Щодо термінів внесення змін по КВЕДам

ФОПи першої та другої групи ПЄП подають заяву щодо зміни КВЕДів до 20 числа місяця, що є наступним за тим, у якому було отримано дохід за новим КВЕДом (відповідно до п. 298.5 ПКУ). Юридичним особам і ФОПам третьої групи ПЄП належить подати відповідну заяву до кінця кварталу (до його останнього дня), у якому було здійснено зміни (згідно із роз’ясненням ДФС).

Згідно із ст. 65.9 ПКУ, платнику податків на загальній системі належить здійснити внесення змін протягом місяця від дня їх виникнення.

201 перегляд

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку