Відкрити меню

Як боротися із тиском колекторів: інструкції та рекомендації


Як боротися із тиском колекторів: інструкції та рекомендації

У повідомленні, що надійшло від Міністерства юстиції, надано інструкції щодо розпізнавання законних методів, якими користуються колектори під час виконання стягнення боргу, та надано рекомендації, як діяти в ситуації, коли ви стикаєтеся з їхніми загрозами. Розберімо їх детальніше в блозі «Звільнимо».

Поради, як боротися із тиском колекторів

Під час оформлення кредиту фінансова організація зазвичай запитує в позичальника контактні дані родичів, колег чи друзів, не встановлюючи при цьому жодних договорів щодо поруки та може навіть не проводити перевірку достовірності наданих контактів. Замість цього компанія сподівається на можливість використання колекторських агентів у випадку невідповідності позичальника в строк погашення кредиту.

Правова основа

По-перше, важливо відзначити, що у випадку, якщо ви особисто не давали згоду на використання свого номера телефону при укладанні кредитного договору, фінансова компанія та колекторські агенти порушують закон, зателефонувавши вам та висуваючи вимоги.

Рекомендації для взаємодії з колекторами

  • Залишайте спокій: під час телефонних розмов з колекторами важливо залишатися спокійним та витриманим. Моральний тиск може бути використаний для створення стресових ситуацій, але ваша холоднокровність є ключем до раціонального вирішення конфліктів.
  • Записуйте і документуйте: записуйте дати та часи телефонних розмов, а також зберігайте всі SMS повідомлення як доказ незаконних вимог чи загроз.
  • Правова підтримка: у разі отримання відвертих погроз чи образ ви маєте право звернутися до поліції. Зазначте конкретні статті Кримінального кодексу України.
  • Письмові претензії: вимагайте претензії виключно у письмовій формі. Це створить чітку письмову історію взаємодії та надасть можливість звертатися до юридичних підстав.
  • Документи з підтвердженням: не приймайте до уваги документи, що не мають юридичних підтверджень, таких як оригінали підписів та мокрі печатки. Відкидайте листи, видрукувані на кольорових принтерах.
  • Ігноруйте тиск: ігноруйте прохання «вплинути» на інших осіб. Законом передбачено, що борги повинні бути погашені тільки тими особами, у яких є угода з організацією щодо повернення коштів.

Рекомендації, які слід враховувати під час взаємодії з колекторами, не лише стимулюють до дієвого розв’язання спірних питань, але і визначають кроки для забезпечення недоторканності особистих прав та конфіденційності. Серед ключових аспектів є не лише встановлення морального комфорту під час комунікації з колекторами, але й грамотне використання документації як невід’ємного елемента підтримки своїх позицій. Захистіть свої права та збережіть спокій у важких ситуаціях.

69 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку