Відкрити меню

Щодо можливості спрощення доступу до безоплатної допомоги правника


Щодо можливості спрощення доступу до безоплатної допомоги правника

Держава гарантує нашим громадянам безоплатну правничу допомогу. Що це таке? Так називаються послуги правового характеру, доступ до яких передбачений для усіх громадян України, а також для тих, хто на законних підставах перебуває на території нашої держави (первинна правнича допомога). Для певних категорій осіб вторинна правнича допомога надається за рахунок держави повністю або частково.

Про законодавчу основу

Навесні цього року ВР України прийняла Закон за № 3022-IX, яким спрощується доступ до безоплатної допомоги правника. Документ набрав чинності 03.08. 2023 р.

В цілому даний Закон юристи оцінюють позитивно. Основною цінністю документу вважається введення доповнюючої термінології, а також розширення кола громадян, яким може бути надана безоплатна правнича допомога. Отже, з прийняттям Закону можна впевнено дійти висновку щодо збільшення доступності права на безоплатну допомогу правника.

Щодо нововведень, здійснених законодавцями

У цьому переліку – зміна критерію малозабезпечності для суб’єктів права, які отримують можливість безоплатно отримати допомогу правника (вторинну). Відтак, коло осіб, яким надається право на отримання такої допомоги, беззаперечно, розширюється.

Дане коло доповнюється залученням до нього:

  • громадян України, проживаючих на території населених пунктів, місцем розташування яких є регіони проведення бойових (воєнних) дій або які є тимчасово окупованими, блоковані, оточені тощо.
  • осіб, які постраждали від торгівлі людьми;
  • осіб-власників активів, зазначених у ЗУ «Про санкції»;
  • осіб без українського громадянства та іноземців, які знаходяться в Україні на законних підставах (раніше їхнє право обмежувалося міжнародними договорами);
  • недієздатних дітей та осіб, визнаних судом недієздатними або такими, чия дієздатність обмежена (дані особи отримують можливість долучитися до використання безоплатної первинної допомоги правника, самостійно звернувшись із заявою щодо її надання).

Варто зазначити також, що суттєвого розширення набувають повноваження центрів з надання безоплатної допомоги правників.

Зокрема, у перелік їх повноважень відтепер включено здійснення просвітницьких та медіаційних послуг (останнє означає використання у переговорах щодо вирішення спорів посередництва медіатора).

100 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку