Відкрити меню

Щодо особливостей виплати пенсії мобілізованим військовим


Щодо особливостей виплати пенсії мобілізованим військовим

З початком повномасштабної російської агресії докорінно змінилося життя багатьох українців. Чимало колишніх військовослужбовців, які свого часу звільнилися в запас, знову надягли військову форму і долучилися до лав Збройних сил. Для таких військовослужбовців великої актуальності набуває питання щодо особливостей виплати їм пенсійних коштів. Чи втрачають вони право, мобілізувавшись, на отримання належних виплат? Як буде нараховуватись їм пенсія після настання миру? У нашій статті спробуємо відповісти на ці та деякі інші питання.

Долучитися до військової служби повторно

Піклування держави про військовослужбовців виявляється зокрема у наданні їм права дострокового виходу на пенсію. Цим правом будь-якому вояку можна скористатися у випадку наявності у нього вислуги або певних вад здоров’я. Подекуди у військових пенсіонерів є достатньо енергії та сил та й за віком багато кого з них можна вважати придатним до несення служби. Через це мобілізація таких військових під час дії воєнного стану є цілком законною.

Роз’яснення Пенсійного фонду щодо збереження «військової» пенсії

«Військова» пенсія призначається тоді, коли вояк звільняється зі служби. Саме це є основною умовою її нарахування. Військовий пенсіонер не втрачає отримання виплат у разі повторного прийняття на службу за призовом:

  • як резервіст під час особливого порядку;
  • під час мобілізації, коли оголошено особливий період.

Також не втрачається право на виплати військовослужбовцями, призваними в особливий період за контрактом (до дня їх звільнення або до закінчення дії особливого порядку).

Як обчислюється пенсія

По звільненні зі служби «військова» пенсія буде переглянута. Пенсійна виплата обчислюється у відсотках від розміру грошового забезпечення. При цьому враховуються:

  • додаткова вислуга років;
  • грошове забезпечення на останній посаді, з якої військовий звільняється повторно;
  • щомісячні додаткові види фінансового забезпечення (доплати, надбавки, підвищення), премії.

Про розміри

Розмір пенсії становить 50% від обсягу грошового забезпечення для:

  • кадрових військовослужбовців та контрактників з вислугою від 20 років. За кожен рік вислуги понад 20 років нараховується додатково 3 відсотки (але не більше ніж 65 відсотків відповідних сум);
  • військових зі страховим стажем від 25 років (з них військовій службі має бути віддано яких не менше 12 років і 6 місяців). За кожен рік вислуги понад 25 років нараховується 1 відсоток.

Розмір пенсії становить 55 відсотків від обсягу грошового забезпечення для військовослужбовців, звільнених у відставку за віком (станом здоров’я).

Максимальний розмір пенсійних виплат не повинен бути вище 70 відсотків від обсягу грошового забезпечення вояка.
Розмір пенсійних виплат становить — 100 відсотків грошового забезпечення для осіб, які стали учасниками ліківідації аварії на ЧАЕС, через що віднесені до 1 категорії.

Для осіб, віднесених до 2 категорії, розмір пенсійних виплат становить — 95 відсотків.

Варто знати

Період служби в АТО/ООС, участі у бойових діях бойових діях під час війни на пільгових умовах зараховується до вислуги — 1 місяць за 3.

Які документи слід надати для перерахунку пенсії

Пакет документів, необхідних для перерахування пенсії, складається з:

  • грошового атестата;
  • довідки про додаткові види фінансування розрахунку вислуги років.

Резюме

Отже, по звільненні зі служби особа, якою у момент призову вже отримувалася «військова» пенсія, отримає перерахунок, у якому буде враховано вислугу і грошове забезпечення. При цьому розмір виплати зросте.

185 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку