Відкрити меню

Як волонтеру виїхати за кордон?


Як волонтеру виїхати за кордон?

Військове вторгнення Росії в Україну спричинилося до оголошення в країні воєнного стану та загальної мобілізації. В цей час військовозобов’язаним чоловікам віком від вісімнадцяти до шестидесяти років забороняється виїздити за кордон. Та все ж законом передбачено ряд виключень, які зокрема стосуються водіїв та волонтерів.

Хто має право виїхати?

Під час воєнного стану через кордон пропускають водіїв-волонтерів, здійснюючих автомобільним транспортом перевезення гуманітарної допомоги та медичного вантажу. Серед умов пропуску:

  • наявність у волонтерів відповідних рішень про виїзд за межі нашої країни;
  • дотримання ними правил перетину державного кордону України;
  • занесення інформації про особу в базу інформаційної системи «Шлях».

Дозволяться також пропуск водіїв тих компаній, які є власниками ліцензій. Вага вантажного автомобіля, на якому дозволяється перетин державного кордону, має становити більше 3500 кг. Дані про транспортний засіб повинні бути занесеними до Єдиного державного реєстру.

Система «Шлях»: що це таке та як працює?

Дана інформаційна система адміністується Укртрансбезпеки. Її задача – допомогти водіям призовного віку, якими здійснюється транспортування гуманітарної допомоги/медичного вантажу, у перетині кордону під час війни. Початок дії даної системи – 17.03.2022.

Щодо строку перебування водіїв за кордоном

Для водія-волонтера він не повинен перевищувати тридцяти днів. Для водія компанії -власника транспортної ліцензії – має становити не більше сорока п’яти днів.

Щодо прийняття рішення про виїзд за кордон

Таке рішення приймають:

  • Мінінфраструктури;
  • обласні військові адміністрації;
  • Київська міська військова адміністрація.

Як волонтерам виїхати за кордон?

Серед умов прийняття рішення є наявність відповідного обґрунтування обсягу вантажу та кількості транспортних засобів, які необхідно застосувати для його перевезення. Дане обгрунтування надається у листі від:

  • військового/правоохоронного органу;
  • військової адміністрації;
  • медичного закладу;
  • відправника/отримувача гуманітарної допомоги.

Рішення про виїзд за межі України осіб надсилається Мінінфраструктури, обласними військовими адміністраціями, Київською міською військовою адміністрацією до Адміністрації Державної прикордонної служби.

Як одержати дозвіл на виїзд за кордон?

Для одержання дозволу на виїзд за кордон з метою перевозу гуманітарної допомоги чоловікам від 18 до 60 років необхідно звернутися до обласної військової адміністрації з листом, у якому вказати на своє бажання щодо отримання дозволу на виїзд за межі країни. Лист можна відправляти в електронному вигляді. Отримання відповіді доведеться чекати не більше тридцяти днів.

По завершенні опрацювання наданого звернення уповноваженим органом:

  • ухвалюється рішення про дозвіл;
  • відомості заносяться до інформаційної бази “ШЛЯХ”;
  • надсилається звернення до Державної прикордонної служби, якою приймається рішення про випуск водія-волонтера за межі України.

Щодо правового обгрунтування прийняття рішень

Процес прийняття рішення про надання дозволу або заборону волонтерам виїжджати за кордон в період воєнного стану контролюється законом.

26.05. минулого року набрала чинності постанова КМУ № 615, якою було внесено зміни у прийняті раніше постанови Уряду щодо порядку та умов прийняття рішень ОВА про виїзд водіїв за кордон (№ 57 від 27.01.1995 р. та № 194 від 3. 03. 2022 р.)
Згідно із ст. №1 ЗУ «Про гуманітарну допомогу» у якості отримувачів гуманітарної допомоги визначаються юридичні особи, зареєстровані в порядку, встановленому КМУ (п.п. «а»-«ґ» статті Закону).

382 перегляди

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку