Що робити, якщо ви затопили сусідів і не згодні з пред’явленими вимогами?
Згідно ч. 1 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними діями, рішеннями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Затоплення квартири явище не рідкісне. Якщо вас звинувачують в затоплені сусідської квартири, а ви не згодні з пред’явленими вимогами, то у вас є 2 варіанти:
- знизити розмір виплат;
- взагалі уникнути відповідальності і відшкодування завданої шкоди.
Уникнути відповідальності реально при доказі того факту, що затоплення сталося не з вашої вини. Якщо ви впевнені, що ви не винні в затопленні або сума вимог завищена, то потрібно діяти.
В яких ситуаціях можна знизити розмір виплат або уникнути відповідальності:
- сума потерпілих нічим не підтверджена;
- вас самих затопили сусіди зверху;
- сантехнік напередодні зробив неякісну роботу;
- ви впевнені, що винна керуюча компанія.
Щоб захистити свої права зробіть наступне:
- Обов’язково візьміть участь в огляді затопленої квартири при складанні акта. Уважно прочитайте його, і якщо ви з чим-небудь не згодні, робіть відповідні записи. Відмовлятися від підпису не можна, тому що це загрожує рішенням не на вашу користь.
- Детально фотографуйте і знімайте на відео всі пошкодження.
- Візьміть копію всіх документів. Так само можна зробити свою оцінку, якщо ви не згодні зі сумою збитку, проведеною будівельно-технічної експертизою, встановленою причиною течі.
- Зверніться за консультацією до юристів. Вони підкажуть, що реально зробити у вашій ситуації.