Відкрити меню

Як купити квартиру без зайвих проблем? Основні етапи процесу, необхідні документи і на що звернути увагу?


Придбання власного житла одна з найголовніших подій в житті кожної людини. У когось ця подія одна на все життя, а комусь пощастить обживатися ще не один раз. І так як, купити нерухомість справа дорога, то потрібно зробити все можливе, щоб така покупка принесла вам тільки радість. У цій статті ми спробуємо розібратися, як правильно купити квартиру без зайвих проблем?

Основні етапи процесу купівлі-продажу квартири

Основні етапи процесу купівлі-продажу квартири

Будь – яку операцію купівлі-продажу нерухомості умовно можна розділити на три етапи.

 • Перший – це пошук самого об’єкта нерухомості, завдаток.
 • Другий етап – юридична перевірка документів продавця і покупця.
 • І третій, найбажаніший і довгоочікуваний – безпосередньо сама угода купівлі-продажу.

Розглянемо кожен етап більш детально.

Пошук нерухомості: самостійно чи через агентство?

На першому етапі дуже важливо розуміти, яким чином ви будете шукати нерухомість і яким параметрам вона повинна відповідати.

У разі самостійного пошуку нерухомості – не сподівайтеся, що цей процес пройде швидко, він обов’язково відбере багато зусиль, часу і нервів. Але нічого неможливого немає, і завдяки терплячості можливо знайти необхідний варіант самостійно. Для подальшої ж роботи, а саме, оформлення документів, ми все ж таки рекомендували б звернутися до фахівців.

Якщо ж вирішите одразу звернутися до агентства нерухомості, вам буде запропоновано укласти довідково-інформаційний договір, в якому вказуються зобов’язання обох сторін. Уважно ознайомтеся з даним договором! Передбачте ситуації, коли вам не змогли нічого підібрати, або ви відмовилися від усіх запропонованих варіантів. Потрібно чітко вказати, хто, за що, в якому розмірі і коли платить. Наприклад, якщо запропоновані ріелтором варіанти, вас не зацікавлять, або не будуть надані в оговорений строк, то у разі наявності такого пункту в договорі, ви не втратите аванс з оплати послуг ріелтора, а зможете зберегти свої гроші.

Коли ви визначилися з квартирою і вас все влаштовує – підписується договір завдатку, щоб квартиру зняли з продажу.

Пам’ятайте! Передача суми завдатку оформляється документально – завжди підписуйте договір завдатку в офісі агентства нерухомості, або в присутності юриста!

Збір і підготовка необхідних документів з купівлі-продажу нерухомості

Збір і підготовка документів з купівлі-продажу квартири

Після цього настає другий етап, дуже важливий і досить трудомісткий – відбувається збір і підготовка необхідних документів з купівлі-продажу нерухомості. У випадку співпраці з агентством, надалі воно контролюватиме процес збору документів і правильність укладення угоди. На що важливо звернути увагу:

 • Обов’язково перевірте справжність і дійсність всіх задіяних в угоді документів. Печать на фотографії в паспорті повинна бути продавлена на фотографії. Якщо людина одружена, звіряємо з паспортом дружини відмітку про шлюб (дата, підпис на штампі), дивимось свідоцтво про шлюб. Наявність вклеєних фото 25 і 45 років.
 • Обов’язкова згода другого з подружжя на вчинення угоди. Краще відмовитися від угоди, якщо один з подружжя вважається зниклим безвісти.
 • Небажано укладати угоду з особами, які перебувають на обліку в психоневрологічних чи наркологічних диспансерах, така угода може бути оскаржена в суді, і ви можете втратити квартиру.
 • Якщо власник квартири недієздатний, то згоду на укладення угоди дає опікун (опікунська рада). Ідеально, якщо за кілька днів до угоди продавець отримує довідку, що його психічне здоров’я в порядку, а в день укладення угоди отримує ще одну довідку.
 • Для неповнолітніх має бути позитивне рішення опікунської ради.
 • Зверніть увагу на здоров’я продавця. Якщо продавець інвалід і йому потрібні терміново гроші на операцію, то суд може визнати, що квартира була продана при збігу важких обставин і Договір можуть визнати недійсним. Квартира знову перейде старому господареві, а якщо купівлю-продаж здійснювали за балансовою вартістю БТІ (з метою зменшення оподаткування), то можете не отримати усі гроші назад.
 • Краще відмовитися від покупки квартири за дорученням. Підпис може бути підробленим, господар може померти, а в цьому випадку довіреність втрачає свою силу.
 • Перевірте адресу та вулицю будинку. Зверніть увагу на номери на сусідніх будинках.
 • Краще проміряти площу приміщення самостійно, часто бувають помилки в технічних паспортах і зустрічаються випадки «збільшення» приміщень на планах.
 • Наявність неузаконеного перепланування. Якщо фактично квартира відрізняється від того, що зображено в технічному паспорті, то всі такі дії за законом повинні бути узаконені. При узаканюванні важливо отримати згоду сусідів, та й вартість процедури близько 10-15% від ринкової вартості майна, теж навряд чи обрадує. Такі квартири не можуть бути продані легально, бути подаровані або виступати заставою.
 • Перевірте історію попередніх власників в БТІ, зверніть увагу, чи змінювався власник за останні три роки. Можливо, квартира купувалася для перепродажу або її перепродували і повертали через суд. Добре, якщо остання зміна власника відбувалася більше 3-х років тому, таким чином, більшість спорів відсіваються за терміном позовної давності.
 • Майно може бути предметом судових спорів (потрібно перевірити чи закінчені спори, які рішення судів і в яких інстанціях прийняті), квартира може бути в статутному фонді юридичної особи або виступати заставою.
 • Якщо правовстановлюючий документ – договір дарування, є ряд складних ситуацій, які можуть спричинити судові розгляди. Основна з причин – це родичі, часто засуджені або ті, що проживають за кордоном.
 • Уточніть про наявність домовленостей з сусідами: згода на перепланування, споруда окремого «тамбура», ремонт даху і т.д., тобто домовленості, які вам потрібно буде дотримуватися.
 • Квартира повинна бути звільнена від меблів.
 • В наданій довідці про склад прописаних, ідеальний варіант, коли всі виписані.
 • Перевірте довідки, що підтверджують повну оплату всіх комунальних послуг, телефон, за газ, електрику.

Угода купівлі-продажу

І нарешті завершальний етап – угода купівлі-продажу. Договір, звичайно ж, складати краще у досвідченого нотаріуса з хорошою репутацією. Домовтеся заздалегідь, що розрахунок буде відбуватися в банку, щоб не «носити гроші», таким чином, ви будете убезпечені від можливих афер і грабіжників. Складіть також розписку про отримання грошей і акт прийому передачі квартири, в якому вказується стан квартири на момент здачі і передачі ключів покупцеві.

Існує велика кількість нюансів при купівлі-продажу квартири. І досить складно виявити всі можливі «підводні камені», тому, для мінімізації можливих ризиків, супровід угоди купівлі – продажу нерухомості краще довірити спеціалістам.

2626 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку