Відкрити меню

Порядок державної реєстрації шлюбу в Україні


Порядок державної реєстрації шлюбу в Україні

Перше, з чого починається планування будь-якого весілля-це подача заяви і визначення дати одруження. Як це все відбувається, які документи потрібні і які питання і проблеми можуть виникнути? Отож давайте обговоримо юридичну сторону цього питання.

Перелік необхідних документів

  • Заява
  • Оригінал паспорта
  • Ідентифікаційний код
  • Якщо ви вже були в шлюбі, вам потрібно представити документи про розірвання вашого попереднього шлюбу або свідоцтво про смерть колишнього чоловіка (дружини).
  • Якщо ви ще не досягли шлюбного віку (18-ти років) потрібно постанова суду про те, що вам можна вступати в шлюб.

Скільки грошей це все коштує?

  • Державне мито. Обов’язкова оплата державі за послугу. Реквізити та точну суму ви можете уточнити у працівників РАЦСу.
  • Якщо у вас немає можливості написати заяву від руки, або ви просто не хочете цього робити – може переслати заяву до РАЦСу по електронній пошті. Зразок заяви є в інтернеті. Коштувати це вам буде близько 2-3 у.е.
  • Оплата самої церемонії. У вас є кілька варіантів:

– Можна провести не урочисту церемонію. Без музики, пафосу і гостей. Найближчі люди і свідки. Найчастіше так чинять при наявності виїзного розпису. І така реєстрація, відповідно дешевше. Вартість не більше 8-12 у.е.

– Стандартна церемонія. Тут розповідати нічого. Все, як завжди, з гостями, фото і відео, і довгими напутніми словами від ведучої церемонії. Ціна такого розпису-20-30 у.е.

Чи є можливість розписатися в місті без прописки?

Так, така можливість є. Вас розпишуть в будь-якому РАЦСі нашої країни, не важливо, чи маєте ви місцеву прописку чи ні. Якщо ви маєте українське громадянство – ви маєте право подавати заяву в будь-який з чинних РАЦСів нашої країни. Якщо ви не є громадянином України – вам знадобиться весь пакет потрібних вам документів, перекладений державною мовою. І ці документи повинні бути нотаріально завірені.

Терміни подачі заяви

Церемонія одруження проходить рівно через місяць, після подачі вами заяви. У весільний сезон дати реєстрації можуть бути зайняті. Тому подбайте про дату вашої реєстрації заздалегідь. У кожному з РАГСів існує послуга “бронювання дати”. Ви можете забронювати потрібну вам дату заздалегідь, за два місяці і більше, заплативши невелику суму. Залежно від термінів бронювання і дати – сума може коливатися від 3 до 15 у.е.

Чи можна розписатися раніше встановленого порядку?

Так, можна. У разі вагітності нареченої і наявності довідки про це, ваш шлюб може бути зареєстрований навіть в день подачі вами заяви. Ну, або трохи пізніше, але раніше одного місяця. Так що ваш малюк може зіграти вам хорошу службу, ще не з’явившись на світ.

Якщо у вас щось, не дай бог, не виходить, і ви не можете розписатися в призначений вам день – повідомте про це працівників РАГСу за тиждень.

1252 перегляди

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку