Відкрити меню

Щодо самостійних пошуків ветераном вільної земельної ділянки: інструкція


Щодо самостійних пошуків ветераном вільної земельної ділянки: інструкція

Ветеран АТО/ООС спроможний самостійно відшукати для себе ніким ще не зайняту земельну ділянку. Існує кілька варіантів пошуку.

Шукаємо на сайті держкадастру

Можна завітати на сайт держгеокадастру тієї області, де проживає ветеран, й обрати одну з ділянок, зарезервованих для учасників АТО/ООС.

Мінуси такого способу:

  • небагатий вибір;
  • призначення ділянок лише для сільгоспробіт;
  • відсутність ділянок під будівництво;
  • відсутність ділянок в межах обраних населених пунктів.

Плюси:

  • ділянку з числа зарезервованих можна вибрати досить швидко;
  • імовірно, її вдасться швидко оформити.

Шукаємо на сайті кадастрової карти

Завітавши на сайт кадастрової карти, слід виконати наступні дії:

  • Написати у верхньому лівому кутку назву населеного пункту, у якому ветеран хотів би обрати собі земельну ділянку (не лише в межах пункту проживання).
  • Натиснути на іконку “шари” у верхньому правому кутку вибрати “ортофотоплани” (відкриється карта у вигляді космічного знімка, на якому можна побачити місце розташування лісу, забудов, річки і т.д.).
  • Натиснувши на один із синіх прямокутників, можна ознайомитися із тією чи іншою обраною земельною ділянкою: кадастровим номером, цільовим призначенням та типом власності. Слід орієнтуватися на ті області карти, на яких відсутні сині прямокутники, звертаючи увагу на ті ділянки, форма яких неправильна – скоріше за все, ця територій ніким ще не зайнята.
  • Поклацати інші шари.

Шар “Розпорядження сільгосподарськими землями” допоможе ознайомитись із земельними ділянками (виключно с/г призначення), які вже отримали накази про дозвіл на оформлення документації щодо землеустрою, а також накази про виділення земельної ділянки у власність когось іншого. Ці ділянки краще оминути своєю увагою.

Слід пам’ятати про те, що сайт кадастрової карти не містить даних про земельні ділянки, які вже належать іншим власникам. Через це задля отримання більшої впевненості у достовірності інформації про вільні ділянки слід її уточнити додатково.

Щодо самостійних пошуків ветераном вільної земельної ділянки: інструкція

Застосовуємо для пошуку Google-карти

Ветерану слід зайти на сайт гугл-карт. Наступний алгоритм дій:

  • Справа знизу натиснути кнопку “супутник”.
  • Клацнути двічі мишкою на ділянку, яку бажано наблизити. Деколи ресурс дозволяє здійснити віртуальну прогулянку по вулицях і оглянути територію навкруги. На Google-картах наявна безліч деталей, які неможливо побачити на інших сайтах.

Як діяти далі?

Наступний алгоритм дій такий:

  • Вибравши населений пункт і ділянку, слід вирушити туди, оглянути вибрану ділянку і переконатися, що вона ніким не зайнята (відсутні незаконні забудови, сільськогосподарські насадження та інші ознаки використання ділянки кимось іншим).
  • Варто розпитати про ділянку у сусідів та у жителів населеного пункту.
  • Після цього треба звернутися до органу місцевої влади (в міськраду, сільраду) з проханням надати можливість оглянути генеральний план населеного пункту та детальний план території. Найкраще це зробити письмово, пославши запит. Обов’язково треба прослідкувати, щоб документ був зареєстрований! Якщо ділянка виявиться невідповідною генплану, а також іншій документації містобудування, наявна законна причина, через яку ветеран може отримати відмову щодо її отримання.
  • Слід порівняти отриману інформацію з тією, яка надається сайтом. За умови, що вона збігається, і обрана ділянка відповідає усім критеріям майбутнього власника, варто викопіювати її зображення з карти.

Як здійснити викопіювання?

Cайт кадастрової карти пропонує скористатися інструментами виділення, розташованими у верхньому кутку зліва (зазначено масштаб!). Його використання дозволяє після виділення ділянки отримати уявлення про її справжні розміри. Далі робиться скріншот екрана. Для цього слід натиснути “Print Screen” та

390 переглядів

© 2024 · Безкоштовні зразки заяв та документів.
Використання матеріалів сайту можливе лише при наявності гіперпосилання на pozovna.in.ua.
Форма зворотнього зв'язку